لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۵

دادگاه انقلاب ۵ سال دیگر به محکومیت فعال فیس‌بوکی اضافه کرد


دادگاه انقلاب تهران، حکم زندان مسعود سیدطالبی، متهم به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی در فیس بوک را به ۲۰ سال افزایش داد.

وبسایت کلمه که اخبار منتقدان حکومت ایران را منتشر می‌کند، نوشت که قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران روز شنبه گذشته به این زندانی اعلام کرد که حکم پیشین او تغییر کرده و افزایش یافته است. بر این اساس، اتهام توهین به مقدسات که سیدطالبی پیشتر از آن تبرئه شده بود، دوباره بررسی شد و قاضی او را در این مورد نیز مجرم شناخت.

این زندانی ۲۰ ساله، سال گذشته در جریان پرونده معروف به فعالان فیس بوکی دستگیر و هفت ماه پیش به ۱۵ سال حبس محکوم شد. در جریان این پرونده، ۸ نفر به دلیل اتهاماتی نظیر فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و توهین به رهبری و مقدسات در فضای مجازی، به حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند. این ۸ نفر روی هم رفته به ۱۲۳ سال زندان محکوم شدند؛ محکومیتی که با حکم جدید مسعود سیدطالبی، به ۱۲۸ سال رسیده است.

حال پس از اعلام نقص در پرونده از سوی دادگاه تجدید نظر، قاضی مقیسه ۵ سال دیگر به حکم پیشین سیدطالبی اضافه کرده است. وکیل این دانشجوی زندانی به حکم جدید اعتراض کرده است.

سایت کلمه پیشتر نوشته بود که محکومان پرونده یاد شده در جریان عملیات اطلاعات سپاه در تابستان و پاییز سال گذشته دستگیر شده‌اند. متهمان در تهران، شیراز و ساری بازداشت شده و همگی به انفرادی‌های بند امنیتی ۲ الف سپاه منتقل شدنده بودند.

XS
SM
MD
LG