لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۷

قصاص قبل از جنایت؛ کافه‌ای را در همدان به اتهام زمینه‌چینی برای رقص پلمب کردند


مجلس شورای اسلامی به دنبال جرم‌انگاری بیشتر حجاب در ایران است
مجلس شورای اسلامی به دنبال جرم‌انگاری بیشتر حجاب در ایران است

دادستان همدان گفت: کافه‌ای در منطقه گردشگری «گنجنامه» به اتهام «زمینه‌چینی» برای رقص و آواز در آن محل پلمب، با دو نفر به دلیل تشویق و ترغیب دیگران به «فساد و فحشا» و رقص و آواز برخورد و برای آنان قرار بازداشت و زندان صادر شد.

حسن خانجانی همچنین مدعی شد که «کشف حجاب» جرم مشهود است و ضابطین قضایی می‌توانند فرد را دستگیر کنند و او را به دستگاه قضایی تحویل دهند.

گفتنی است در اولین هفته سال نو خورشیدی، حمله امامان جمعه به مخالفان حجاب اجباری همچون گذشته ادامه یافت. احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، روز جمعه چهارم فروردین گفت روسری‌برداشتن دختران «نشانه بی‌دینی و لامذهبی» است.

او با «اغتشاش» خواندن اعتراضات سراسری ایرانیان مدعی شد «دشمن با توطئه شیطانی» آن را برنامه‌ریزی می‌کند.

علم‌الهدی در ادامه ادعاهای خود در ارتباط با اعتراضات ایرانیان گفت: «یک عده افراد ناآگاه نیز تحت تأثیر توطئه و رسانه‌های دشمن قرار می‌گیرند و دست به چنین حرکتی می‌زنند.»

به گفته نماینده علی خامنه‌ای در خراسان رضوی، مطالبه دختران و پسران دانشجو برای مختلط کردن سلف سرویس‌ها در دانشگاه‌ها «فسق و فساد» و از «نمودهای بیرونی توطئه و فتنه دشمن» است.

در شیراز هم امام جمعه این شهر از راه‌اندازی سامانه «مردم‌رسی» برای مقابله با مخالفان حجاب اجباری شد.

اظهارات این دو منصوب علی خامنه‌ای در حالی است که شهرهای مختلف ایران طی ماه‌های گذشته، صحنه اعتراضات گسترده‌ای بوده که جرقه آن کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد به بهانه حجاب «نامناسب» او بود.

در این اعتراضات که بیش از ۵۰۰ شهروند ایرانی کشته، صدها تن زخمی، و هزاران نفر دیگر از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند، بسیاری از زنان و دختران ایرانی مخالفت خود با حجاب اجباری را از طریق برداشتن و سوزاندن روسری‌های خود ابراز کردند.

XS
SM
MD
LG