لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

کادر درمانی و کارکنان وزارت نفت در چهار شهر تجمع کردند


اعتراض پرستاران در کرمانشاه و یزد
اعتراض پرستاران در کرمانشاه و یزد

کادر درمانی و کارکنان قرارداد موقت وزارت نفت روز شنبه ۲۷ آبان، در دست‌کم چهار شهر ایران تجمع کردند.

پرستاران در شهرهای اسلام‌آباد غرب، کرمانشاه و یزد در اعتراض به مشکلات معیشتی و صنفی از جمله پرداخت نشدن اضافه‌کار، کارانه و تعرفه سال ۱۴۰۱ تجمع کردند و شعار دادند.

بر پایه ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، پرستاران معترض در یزد با تجمع در مقابل استانداری این شهر با انتقاد از مسئولان بهداشتی این شهر شعار دادند: «مسئول بی‌کفایت، استعفا استعفا.»

همزمان، کارکنان موقت وزارت نفت در اهواز هم در اعتراض به تحقق نیافتن مطالبات‌شان بار دیگر تجمع کردند.

به گزارش کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران، از جمله مطالبات این کارکنان «اجرای کامل مصوبات ۱۴۰۰»، «اصلاح فرمول پاداش طبق مدل پرسنل رسمی و قرارداد معین»، «اصلاح نرخ اضافه‌کاری» و «بهره‌مندی از عیدی طبق رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری» است.

تشدید تورم و افزایش دائمی هزینه‌های معیشتی و همزمان تحقق نیافتن مطالبات صنفی موجب شده است که کارگران، پرستاران، بازنشستگان و دیگر مزدبگیران در اکثر روزهای هر هفته در شهرهای مختلف ایران تجمعات اعتراضی برگزار کنند.‌

این تجمع‌ها در برخی موارد با مداخله نهادهای امنیتی و ماموران حکومتی به خشونت کشیده شده و شماری از معترضان بازداشت می‌شوند. با این همه، اعتراض‌ها به شرایط وخیم معیشتی طی سالیان اخیر گسترش یافته است.

XS
SM
MD
LG