لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ایران ۰۳:۱۸

تاکید یک نماینده مجلس: هاشمی رفسنجانی موقع شنا سکته کرد


هرچند خانواده آقای هاشمی جزئیاتی از روز حادثه نمی دهند، این نماینده مجلس می گوید هاشمی در استخر سکته کرد.

در حالیکه روز یکشنبه برادر اکبر هاشمی رفسنجانی هرگونه خفگی او را رد کرد، یک نماینده مجلس می گوید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از اینکه همه را از استخر بیرون کرد، در موقع شنا سکته کرد و دیر رسیدن کمک، موجب مرگ او شده است.

به نوشته روزنامه اعتماد چاپ تهران، احمد مازنی نماینده تهران «با قطعیت» به این روزنامه گفت آیت‌الله هاشمی در استخری در مجموعه سعدآباد بوده و در حین شنا سكته كرده است اما چون آیت‌الله هاشمی عادت داشته هنگام شنا همه را از استخر بیرون كند موقع بروز این اتفاق كسی در استخر نبوده تا سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد.

به گفته این نماینده مجلس، «هاشمی گفته بودند نزدیك اذان بیرون می‌آیند كه برای نماز مغرب آماده شوند. همه محافظان هم بیرون استخر منتظر بودند تا طبق روال همیشگی همان موقعی كه گفته‌اند خودشان بیرون بیایند. اما محافظین ایشان متوجه می‌شوند كه تاخیری پیش آمده وقتی مراجعه كردند دیدند آن اتفاقی كه نباید رخ داده است.»

روز جمعه، روح الله زم یک خبرنگار مقیم خارج از ایران در برنامه صفحه آخر مدعی شده بود که مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی عادی نیست و شواهدی دال بر قتل او وجود دارد.

او به یک فایل صوتی از محمدرضا منتظر قائم از نزدیکان احمدی نژاد اشاره می کند که او در این فایل می گوید احمدی نژاد به این دلیل از نامزدی منع شده که آقای خامنه ای به او گفته با توجه به اینکه هاشمی تا پایان مجمع نمی رسد، احمدی نژاد خود را برای ریاست این مجمع آماده کند.

آقای زم به نقل از منابعی مدعی خفه شدن هاشمی در استخر شد.

با این حال روز یکشنبه محمد هاشمی برادر آقای رفسنجانی در گفت و گو با صدا و سیمای ایران ضمنی به این ادعا پاسخ داد و گفت آقای هاشمی خفه نشده و بر بدن او آثاری از درگیری یا خفگی یا کوفتگی وجود نداشت. به گفته محمد هاشمی، او اولین کسی بود که بعد از حادثه بر بالین هاشمی رفسنجانی حاضر شد اما آقای هاشمی درباره سکته یا غرق شدن در استخر که احمد مازنی نماینده تهران مدعی است، چیزی نگفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

مشاهده نظرات (۲۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG