لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۳

استانداری که زمان سیل گلستان در سفر خارجی بود، مشاور شهردار تهران شد


شهردار تهران استاندار سابق گلستان را، که به دلیل غیبت در استان هنگام بروز سیل و امداد رسانی عزل شده بود، به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، پیروز حناچی، شهردار تهران در حکم خود آورده است که نظر به «سوابق و تجارب و تخصص» مناف هاشمی، او را به عنوان مشاور خود در امور توسعه منابع مالی پایدار منصوب می‌کند.

این انتصاب در حالیست که مناف هاشمی به دلیل اینکه هنگام بروز سیل و شرایط اضطراری در استان گلستان در اولین روزهای سال جاری در سفر خارج از کشور به سر می‌برد، توسط معاون اول رئیس جمهوری برکنار شده بود.

سیل گلستان که پیامدهای آن هنوز چند شهر را تحت تاثیر قرار داده است، موجب آبگرفتگی چندین شهر و صدها روستا شد. کندی مسئولان در امدادرسانی در این سیل انتقادات بسیار شهروندان در پی داشت.

گفته می‌شد مناف هاشمی احتمالا به دلیل قصورش در رسیدگی به بحران سیل به دستگاه قضایی دادسرا شده و با برخورد قضایی مواجه خواهد شد، اما با انتصاب او به عنوان مشاور شهردار به نظر می‌رسد او در چرخه مدیران جمهوری اسلامی باقی مانده است.

آقای مناف هاشمی از معاونان شهردار تهران در دوره شهرداری محمدباقر قالیباف بود که پس از آن وارد دولت شد. خبرآنلاین نوشته است که او کارمند رسمی شهرداری تهران است و طبق قوانین باید به شهرداری باز می‌گشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG