لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۹

راهکار مقامات جمهوری اسلامی در مبارزه با حمله ملخ‌ها؛ برای هر کیلو ملخ زنده ۸ هزارتومان بگیرید


در پی حمله ملخ ها به مزارع کشاورزی در استان‌های مختلف ایران، مقامات جمهوری اسلامی از پرداخت پول در قبال گرفتن ملخ‌‌های زنده توسط روستاییان به عنوان راهکار خبر می دهند.

خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه ۱۲ خرداد، به نقل از عزیزالله کناری،‌ فرماندار بندرعباس نوشت که «هر روستایی می تواند به ازای جمع آوری و تحویل هر کیلوگرم ملخ زنده به دهیار روستای خود مبلغ ۸۰ هزار ریال دریافت کند.»

همچنین این مقام مسئول گفته است که «دهیاران نیز در پایان هر روز با تحویل ملخ‌های جمع‌آوری شده روستاییان به بخشداران به ازای هر کیلو ۹ هزار تومان دریافت کنند.»

پیش از این سازمان حفظ نباتات برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی خواستار ۱۲ میلیارد تومان اعتبار بوده که ستاد بحران کشور با ۱۰ میلیارد تومان آن موافقت کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، ملخ‌های صحرایی از عربستان سعودی وارد استان‌های هرمزگان، فارس، کرمان، خوزستان، سیستان‌ و بلوچستان و بوشهر شده‌اند.

از زمان آغاز سیل در استان‌های مختلف ایران، خبررسانی رسانه‌های رسمی و روند امدادرسانی از سوی نهادهای حکومتی با انتقادهای مختلفی مواجه شده بود. بخش زیادی از اتفاق‌های رخ داده در مناطق سیل‌زده از طریق فیلم و عکس‌های شهروند-خبرنگاران در فضای مجازی منتشر شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG