لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۸

اعتراض بازیکنان و هواداران تیم استقلال به سوءمدیریت مدیران دولتی و فسخ قرارداد سرمربی


Manager of Esteghlal football club, آندرا استراماچونی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران
Manager of Esteghlal football club, آندرا استراماچونی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران

فسخ یکطرفه قرارداد سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران به دلیل پرداخت نشدن حقوق، اعتراض شدید هواداران و برخی از بازیکنان نسبت به هیئت مدیره باشگاه و وزارت ورزش را در پی داشت.

هواداران تیم استقلال روز دوشنبه ۱۸ آذر در اعتراض به رفتن آندره‌‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم، مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند و علیه هیئت مدیره و وزارت ورزش شعار دادند.

این هواداران که با شکستن در وارد ساختمان باشگاه شده و با یکی از مسئولان باشگاه درگیر شده بودند، با دخالت پلیس محل را ترک کردند.

از سوی دیگر، وریا غفوری، کاپیتان استقلال، وضعیت باشگاه و فسخ قرارداد توسط سرمربی را ناشی از سوءمدیریت مدیرعامل دانست و از وزارت ورزش انتقاد کرد که با وجود درخواست هواداران برای تغییر مدیرعامل و بهبود وضعیت باشگاه، اقدامی انجام نمی‌دهد. او که به شدت به عملکرد مدیران دولتی انتقاد می کرد، از مصاحبه با صدا و سیما نیز خودداری کرد و از خبرنگار آن خواست که دوربین را خاموش کند.


در عین حال، برخی از گزارش ها از تمایل سرمربی ایتالیایی به بازگشت به تهران حکایت دارد. او در گفت و گو با اسکای اسپورت ۲۴ اعلام کرد که اگر چه قرارداد خود را فسخ کرده است اما اگر مشکلات موجود حل شود بلافاصله به تهران باز می گردد. یک مقام ارشد وزارت خارجه ایران نیز روز دوشنبه وعده داد که با همکاری سفارتخانه‌های ایران و ایتالیا طلب این مربی پرداخت شود.

برخی رسانه‌های ایران مدعی شدند بعد از پرداخت اولیه به استراماچونی، او به تهران باز می‌گردد و از پنجشنبه تمرینات تیم فوتبال استقلال را ادامه می‌دهد.

فسخ قرارداد و ترک ایران در حالی از سوی سرمربی ایتالیایی صورت گرفت که تیم استقلال با هدایت او پس از سال‌ها صدرنشین جدول لیگ برتر ایران شد. سرمربی تیم استقلال ضمن انتقاد از پرداخت نشدن حقوق خود، نسبت به پرداخت پول توسط شخص غیرمسئول و صرافی به حساب بانکی اش، که موجب شده بود به پولشویی متهم شود، انتقاد کرده بود.

دو باشگاه پرطرفدار تهرانی، استقلال و پرسپولیس، توسط دولت اداره می شوند و طرفداران آنها هر از چند گاهی سوء مدیریت مدیران منصوب دولت را مورد انتقاد قرار داده و مشکلات باشگاه را به این مدیران و دولتی بودن سیستم اداره باشگاه نسبت می دهند. در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران نیز برانکو ایوانکویچ، سرمربی پرسپولیس تهران نیز که این تیم را به سه قهرمانی پیاپی در لیگ برتر رسانه بود، به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش قرارداد خود را فسخ کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG