لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۴

همزمان با صدرنشینی استقلال بعد از سالها، سرمربی ایتالیایی تیم به خاطر عدم دریافت حقوق قراردادش را فسخ کرد


آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی استقلال، به دلیل عدم پرداخت حقوق، قراردادش را بصورت یک طرفه با این تیم فسخ کرد.

به گزارش برخی رسانه‌‌های ایران، استراماچونی با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به نارضایتی خود از بدقولی های مکرر مدیران استقلال، از پایان همکاری خود و سایر اعضای کادر فنی ایتالیایی با این تیم خبر داد.

این سرمربی جوان در بیانیه خود از تمامی بازیکنان، اعضای تیم، و طرفداران استقلال نیز قدردانی کرده است.

این در حالی است که آندره‌آ استراماچونی در هفته های اخیر نتایج درخشانی با استقلال کسب کرده است و این تیم پس از سال‌‌ها، صدرنشین لیگ حرفه ای فوتبال ایران شده است.

اگرچه مدیران استقلال تحریم های بانکی را علت اصلی تأخیر در پرداخت حقوق سرمربی خود دانسته‌‌اند، اما معضل مطالبات معوقه و عدم پرداخت دستمزد و پاداش‌های بازیکنان و مربیان فعال در ورزش ایران پیشینه‌ای چندین ساله - بسیار بیش از عمر تحریم‌های بانکی - دارد. تاکنون پرونده‌های بسیاری در ارتباط با این موضوع در فیفا بررسی شده و تقریبا در همه موارد رای به سود شاکیان صادر شده است.

آندره آستراماچونی در روزهای اخیر در اعتراض به شرایط موجود، در جلسات تمرینی و نشست خبری استقلال نیز شرکت نکرده بود.

بنا به گزارش‌ها قرارداد این سرمربی ایتالیایی با استقلال سالی پانصد هزار دلار است و گفته می شود حقوق او از دو ماه پیش پرداخت نشده است.

مارک ویلموتس، مربی بلژیکی و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران، نیز چندی پیش به همین دلیل قراردادش را فسخ کرد و به همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران خاتمه داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG