لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۳

قیمت دلار به زیر سه هزار تومان رسید


نرخ فروش دلار امروز به دوهزار و ۹۵۰ تومان کاهش یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر از میدان فردوسی تهران، تابلوی صرافی ها روز یکشنبه نرخ فروش دلار را دو هزار و ۹۵۰ تومان، و نرخ خرید آن را دوهزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده اند.

بنا براین گزارش عده زیادی از فروشندگان دلار و سکه مردم عادی هستند که برای فروش ارز های خود به بازار ارز وسکه ایران که مرکز آن از میدان فردوسی تا چهار راه اسلامبول است، هجوم آورده اند. به نوشته مهر این افراد در ماه های گذشته دلار و سکه خریده بودند و اکنون با توجه به ادامه کاهش بهای دلار و سکه برای فروش آن و تحمل زیان کمتر به این بازار هجوم آورده اند.

نرخ فروش یورو نیز روز یکشنبه بر سر در صرافی های میدان فردوسی سه هزار و ۹۵۰ تومان و نرخ فروش پوند انگلیس چهار هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده بود. نرخ خرید این دو ارز رایج اتحادیه اروپا و بریتانیا به ترتیب سه هزار و ۸۰۰ و چهار هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در گیرودار بازار داغ فروش ارز توسط فروشندگان عادی، سفته بازان ودلالان با جدیت به خرید ارز از این فروشندگان مشغولند.

خبرگزاری تسنیم نیز از نوسان بازار ارز در روز شنبه و سقوط ساعت به ساعت نرخ دلار در این بازار خبر داده بود. تا آن جا که نرخ دلار در پایان روز شنبه به سه هزار تومان سقوط کرد. این خبرگزاری همچنین از هجوم فروشندگان عادی ارز که تا پیش از این ارز را به امید افزایش قیمت در خانه ها انبار کرده بودند به بازار ارز و سکه خبر داده است. تا آ ن جا که به نوشته این خبرگزاری، برخلاف گذشته، روز شنبه عده فروشندگان از خریداران بیشتر بود.

به گزارش ایسنا روز یک شنبه نیز سقوط قیمت طلا در بازار ارز و طلا ادامه داشت. نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۶ هزار و ۹۵۷ تومان، قیمت سکه طرح قدیم با ۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز شنبه یک میلیون و ۲۰ هزار تومان، سکه طرح جدید با ۸۳ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۴۳ هزار تومان، نیم سکه با ۲۳ هزار تومان کاهش به ۵۵۵ هزار و ربع سکه با ۶ هزار تومان کاهش به ۳۵۰ هزار و نرخ سکه گرمی با ۸ هزار تومان کاهش نسبت به روز شنبه به ۲۴۵ هزار تومان رسید.

قیمت دلار که در روزهای پیش از انتخابات ریاست جمهوری تا ۳ هزار و ۶۳۰ تومان بالا رفته بود از روز ۲۴ خرداد واعلام نتایج انتخابات رفته رفته سیری نزولی پیموده است.

بنا بر پیش بینی بازار ارز و طلا سقوط قیمت دلار در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.
XS
SM
MD
LG