لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۷

رییس سازمان خصوصی‌سازی، جانشین وزیر اقتصاد شد؛ قربان‌زاده ترفیع مقام گرفت


حسین قربان‌زاده

وزیر اقتصاد طی حکمی حسین قربان‌زاده، رییس کل سازمان خصوصی‌سازی را به عنوان جانشین خود منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در این حکم وظایفی از جمله «مسوولیت هماهنگی معاونان و روسای سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد» به قربان‌زاده سپرده شده است.

حسین قربان‌زاده که در موضوع خصوصی‌سازی تیمهای فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران به یک چهره جنجالی تبدیل شده بود، ۱۵ فروردین امسال، در یک دعوای تلویزیونی با علی فتح‌الله زاده مدیرعامل وقت باشگاه استقلال گفته بود که «آشفتگی مالی» استقلال در تاریخ بی‌سابقه است و این باشگاه می‌توانست ظرف چهار ماه قبل بدهی بزرگ خود را تسویه کند، اما نکرد.

حسین قربان‌زاده به عنوان رئیس سازمان «خصوصی‌سازی» مسئول هدایت طرحی است که حکومت از آن با عنوان«مولدسازی» یاد می‌کند اما ناظران و کارشناسان وهمچنین تشکل‌های کارگری و صنفی می‌گویند «تاراج اموال ملی» است.

سیامک خسروی‌پور، خبرنگار اقتصادی، ۱۴ خرداد در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا، مولدسازی را «دست‌اندازی به اموال عمومی» دانسته و گفته بود که هیچ یک از دارایی‌های دولت از آن مستثنی نشده‌اند و با اجرای این طرح «فراقانونی» و «غیرقانونی»، اموال عمومی به «تاراج» خواهد رفت.

حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، عصر شنبه ۱۳ خرداد، هدف از اجرای طرح مولد‌سازی را «تکمیل تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام» در ایران اعلام کرد و مدعی شد که فروش املاک مازاد و «تهاتر یا معاوضه» داده‌های مازاد، «مسیری است که به بودجه کشور یاری می‌رساند.»

او گفت: از طرح مولدسازی «برداشت‌های نادرست» شده و با «اجرای درست» آن، دارایی‌های دولت مسیر «ارزش‌افزایی طی می‌کند» و «در رشد اقتصادی» نقش مهمی دارد.

XS
SM
MD
LG