لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۲

اجرای آزمایشی طرح افزایش قیمت بنزین در قشم و کیش؛ یک نماینده مجلس: «ندانم‌کاری» آبان ۹۸ تکرار نخواهد شد


بیلبورد یک بزرگراه در ایران که هک‌شده و روی آن عبارت «خامنه‌ای بنزین ما کو» نوشته شده است (آرشیو)
بیلبورد یک بزرگراه در ایران که هک‌شده و روی آن عبارت «خامنه‌ای بنزین ما کو» نوشته شده است (آرشیو)

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می‌گوید طرح افزایش قیمت بنزین به صورت «پایلوت» (آزمایشی) در جزایر قشم و کیش اجرا می‌شود.

جواد اوجی، وزیر نفت دولت رئیسی، پنجم مهر ماه در پی ایجاد اختلال چند روزه در سوخت‌رسانی ایران به دلیل هک سامانه کارت سوخت، از مردم خواسته بود به «شایعات» توجه نکنند و تأکید کرده بود: «برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در دولت وجود ندارد.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا در روز دوشنبه ۲۹ آذر، فریدون عباسی دوانی با بیان این که میزان افزایش قیمت بنزین به وزارت نفت بستگی دارد، گفت: «از آن جا که درآمدها در مناطق آزاد متفاوت با بقیه کشور است، شاید مطلوب باشد به صورت آزمایشی مصرف یا قیمت حامل‌های انرژی در این مکان‌ها امتحان شود.»

او مدعی شد که «واقعی‌سازی قیمت‌ها باعث می‌شود که کار در کشور بهتر صورت بگیرد و انگیزه کار بیشتر شود» و «لزوما اثر تورمی نخواهد داشت.» این در حالی است که بنا به گزارش‌های رسانه‌های ایران روند افزایش قیمت اقلام مختلف برای مصرف‌کنندگان همچنان ادامه دارد. همچنین به گزارش وب‌سایت بن‌بست که نرخ روز ارز در بازار ایران را اعلام می‌کند، بهای خرید دلار در آمریکا ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان و بهای فروش آن ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان است.

عباسی دوانی با این وجود تاکید کرد: «ندانم‌کاری و سوءمدیریت آبان ۹۸ تکرار نخواهد شد.»

آبان ۱۳۹۸ یکی از گسترده‌ترین اعتراض‌ها علیه جمهوری اسلامی در ده‌ها شهر ایران به راه افتاد و با سرکوب خشن و خونبار حکومت مواجه شد.

فریدون عباسی در حالی واقعه آبان ۹۸ را به «ندانم‌کاری و سوءمدیریت» تقلیل داده است که بنا بر آمار رسمی و غیررسمی آن حوادث دست‌کم صدها جان‌باخته بر جا گذاشته است.

عباس دریس، یکی از معترضان آن واقعه، نیز به اعدام محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG