لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۱

هشدار دادستان تهران به هنرمندان و ورزشکاران برای انتشار "تصاویر نامناسب"


براساس تعریف مقامهای قضایی ایران، هر عکس بی حجاب، عکس "نامناسب" است.
براساس تعریف مقامهای قضایی ایران، هر عکس بی حجاب، عکس "نامناسب" است.

در حالیکه این روزها ستاره های سینما و ورزش در جهان عکسهای شخصی و گروهی خود را در شبکه های مجازی منتشر می کنند، دادستان تهران نسبت به انتشار عکس و تصاویر آنچه "خلاف شئون اسلامی" در فضای مجازی خواند، هشدار داد.

عباس جعفری دولت آبادی چهارشنبه ۱۶ دی گفت که انتشار عکس‌ها، تصاویر نامناسب و خلاف شئون اسلامی در فضای مجازی طی هفته‌های اخیر منجر به تشکیل چند پرونده قضایی شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه مدعی العموم در چنین مواردی به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند، اضافه کرد: "انتشار عکس‌های نامناسب یک ورزشکار خلاف منش پهلوانی است و ورزشکاران و هنرمندان باید از انتشار عکس‌های نامناسب در فضای مجازی پرهیز کنند."

طی روزهای اخیر بازداشت سوشا مکانی، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل انتشار تصاویر او به همراه دختران جوان در فضای مجازی خبرساز شده است.

آقای مکانی گفته بود که فرد حاضر در عکس نامزد اوست و انتشار عکس‌های خصوصی‌اش را از طریق پلیس فتا پیگیری خواهد کرد. با وجود این، بازداشت او در روزهای بعد ادامه پیدا کرد.

دادستان تهران اعلام کرد که انتشار عکس‌های خلاف موازین اسلامی از برخی ورزشکاران و هنرمندان در فضای مجازی باعث شد دادستانی تهران از جنبه عمومی جرم ورود و با متخلفان برخورد کند.

او همچنین گفت که در سه هفته گذشته عده‌ای با ورود به حریم خصوصی دیگران، تصاویر خصوصی افراد را در فضای مجازی منتشر کردند که با اقدام دادستانی مواجه شد.

دستگاه قضایی ایران، شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های پیام رسان را همچون فضای عمومی تحت نظر گرفته است و در مواردی با انتشار تصاویری که خلاف موازین اسلامی تلقی شده برخورد کرده است.

XS
SM
MD
LG