لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

حواشی مرگ یک هوادار پرسپولیس در ورزشگاه؛ آمبولانس‌ها تبلیغاتی بود


آمبولانس حاضر در ورزشگاه محل مسابقه پرسپولیس و نفت تهران در تصویر مشخص است
آمبولانس حاضر در ورزشگاه محل مسابقه پرسپولیس و نفت تهران در تصویر مشخص است

یک هوادار ۶۹ ساله تیم فوتبال پرسپولیس در جریان مسابقه روز دوشنبه این تیم در ورزشگاه تختی تهران دچار حمله قلبی شد و با وجود انتقال به بیمارستان، درگذشت.

از روز وقوع حادثه شایعات زیادی درباره دلایل مرگ این تماشاچی فوتبال در شبکه‌های مجازی منتشر شد تا این که وبسایت رسمی برنامه ۹۰ –پربیننده ترین برنامه ورزشی تلویزیون ایران- در گزارشی از این حادثه، دلیل مرگ را دیر رسیدن اورژانس اعلام کرد.

بنا بر این گزارش پس از بروز سکته قلبی، اطرافیان این مرد ۶۹ ساله خود را به دو آمبولانس حاضر در ورزشگاه می‌رسانند اما متوجه می‌شوند که این آمبولانس‌ها صرفا وجهه تبلیغاتی دارند. یعنی بدون داشتن امکانات لازم، در کنار زمین پارک شده‌اند تا شماره تلفن و نام آمبولانس درج شده روی آنها در تصاویر تلویزیونی نمایش داده شود.

اما آمبولانس‌های واقعی اورژانس تهران در بیرون ورزشگاه پارک شده بودند که تا مطلع شدن آنها از حادثه و اقدام برای انتقال فرد مصدوم زمان زیادی طول می‌کشد.

حسن عباسی، مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران نیز در گفت‌وگو با ایرنا، روایت وبسایت ۹۰ را تایید کرده و توضیح داده است: " ابتدا فرد مصدوم به آمبولانس بخش خصوصی مراجعه کرده اما از پذیرش این فرد جلوگیری می کنند. یکی از تماشاگران دوان دوان خود را به محل حضور عوامل اورژانس می رساند و خبر مصدومیت یک تماشاگر را به ما می دهد که از ورود آمبولانس از درب اصلی ورزشگاه جلوگیری شد و تکنیسین های اورژانس مجبور شدند از درهای پشتی بر بالین فرد مصدوم حاضر شوند. عوامل اورژانس سه دقیقه بعد بر بالین فرد مصدوم حاضر شده و همزمان با آغاز عملیات احیای قلبی و ریوی ، بیمار را به بیمارستان بعثت ناجا منتقل می کنند."

سایر مقامات مسئول تاکنون درباره این اقدام عجیب و جلوگیری از استقرار آمبولانس‌های اورژانس در ورزشگاه اظهارنظر نکرده‌اند.

XS
SM
MD
LG