لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۷

پایان عجیب مسابقه فوتبال در موریتانی با دخالت رئیس جمهوری


محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهوری موریتانی - آرشیو
محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهوری موریتانی - آرشیو

در حالیکه رئیس جمهوری موریتانی با قطع یک بازی و دستور زدن ضربات پنالتی را داد، اما فدراسیون فوتبال موریتانی اخبار منتشر شده در این باره را رد کرد.

پیشتر اعلام شد، محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهوری موریتانی در بازی نهایی رقابت‌های سوپرکاپ در دقیقه ۶۳ خواستار ضربات پنالتی، برای تعیین تیم پیروز شد.

به گزارش گاردین، عبدالعزیز که برای تماشای مسابقه بین دو تیم توراق زینا و ای‌.سی‌.اس کسار به استادیوم رفته بود، در میانه بازی که با نتیجه مساوی ۱-۱ دنبال می شد، حوصله اش از "روند آرام" آن سر رفت و دستور داد برنده مسابقه از طریق ضربات پنالتی تعیین شود.

رئیس جمهوری موریتانی در سخنانی پس از پایان بازی با بیان این که فوتبال به انعطاف پذیر بودن معروف است، گفت "پایان دادن زود هنگام به بازی خلاف مقررات نبود ... به ویژه وقتی که دو طرف بازی هم موافق باشند."

با این حال رئیس فدراسیون فوتبال موریتانی احمد ولد عبدالرحمان در بیانه‌ای کتبی دخالت رئیس جمهوری در این بازی را "قویا" رد کرد و نوشت "آن تصمیم به دلیل مسائل سازماندهی و با هماهنگی رؤسا و مربیان دو تیم گرفته شد."

بازی عجیب فینال سوپرکاپ موریتانی، در نهایت با پیروزی باشگاه توراق زینا به پایان رسید، که جام قهرمانی را هم توسط شخص رئیس جمهوری به آنها اعطا شد.

XS
SM
MD
LG