لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۰

تلاش رسانه‌های حکومتی برای ایجاد بدعتی نو در زمین فوتبال؛ ترابی نباید اخراج می‌شد


اخراج مهدی ترابی
اخراج مهدی ترابی

در پی درگیری مهدی ترابی «بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس» با احمد موسوی «بازیکن نساجی مازندران» داور ترابی را از زمین بازی اخراج کرد اما خبرگزاری دولتی «ایرنا» به این نظر داور اعتراض کرد و نوشت: «این اتفاق نباید به یک رویه تبدیل شود.»

ایرنا در ادامه مدعی شده که احمد موسوی در این درگیری به اعتقادات مهدی ترابی توهین کرده است و داور باید به موسوی کارت قرمز می‌داد نه به ترابی.

خبرنگار ایرنا همچنین نوشته :«در عصر جوگیری برخی چهره‌های مطرح فوتبالی, موسوی هم به دنبال این است که از این جریان عقب نماند تا این گونه خودش را مطرح کند. توهین او به ترابی اتفاقی غیرقابل گذشت است و انتظار می‌رود فدراسیون فوتبال واکنشی مناسب و در حد این اتفاق داشته باشد و این واکنش می‌تواند محرومیت سنگین موسوی باشد.»

پس از ایرنا خبرگزاری فارس هم گزارشی مفصل از اخراج مهدی ترابی منتشر کرد و در بخشی از آن نوشت: «توهین زشت یک بازیکن فوتبال که به نظر می‌رسد با این کارها به دنبال سوار شدن بر موج احساسات عده‌ای از مردم است در راستای مصاحبه‌های عجیبی که در چند وقت اخیر انجام داده، بود. حالا سوال این است؛ آیا موسوی به دنبال برهم زدن تمرکز یک ملی‌پوش کم حاشیه مثل ترابی بوده؟ به نظر می‌رسد موسوی این سناریو را که از پیش از بازی آغاز کرده بود در جریان بازی تکمیل کرد.»

برخی منابع می‌گویند که علت درگیری ترابی و موسوی، اشاره بازیکن تیم نساجی به برخی از شعارهای مردمی در اعتراضات سراسری بوده که همین شعار باعث ایجاد خشم در مهدی ترابی و حمله او به موسوی شده است.

داور بازی دیدار پرسپولیس و نساجی اما دلیل اخراج مهدی ترابی هافبک ملی‌پوش پرسپولیس را اعلام کرد و گفت:« او حرف بدی زد که مستحق اخراج بود.»

علی صفایی در پاسخ به این سوال که آیا صحبت‌های مهدی ترابی، در حدی بوده است که از زمین مسابقه اخراج شود؟ گفت: «بله قطعا»

مهدی ترابی جزو معدود بازیکنان فوتبال ایران بوده که همواره ارادت خود را به نظام و رهبر جمهوری اسلامی نشان داده و در اعتراضات جاری نیز آشکارا در مقابل معترضان ایستاد و از نظام حمایت کرد. او پیشتر هم گفته بود تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری است و این عقیده را در یکی از مسابقات فوتبال بر روی پیراهنش به معرض نمایش گذاشت.

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران موفق شد در ورزشگاه آزادی، نساجی مازندران را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کند. درگیری بین ترابی و موسوی در دقیقه ۵۸ بازی رخ داد.

XS
SM
MD
LG