لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

تعداد کشته‌های سیل یک ماه گذشته در ایران به ۷۶ نفر رسید


عکسی از سیل در پلدختر در استان لرستان.
عکسی از سیل در پلدختر در استان لرستان.

سازمان پزشکی قانونی ایران تائید کرد که تعداد کشته‌های سیل در ایران به ۷۶ نفر رسیده است.

وبسایت سازمان پزشکی قانونی یکشنبه ۲۵ فروردین به نقل از احمد شجاعی، رئیس این سازمان، نوشت که در روزهای اخیر ۵ نفر در خوزستان و یک نفر در ایلام بر اثر سیل جان باختند که بدین ترتیب آمار کشته‌ها به ۷۶ نفر رسید.

سیل در مناطق مختلف ایران از اواخر اسفند در مناطقی از استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی آغاز شد و در ادامه در شیراز و مناطقی از استان‌های غربی از جمله لرستان، کرمانشاه ایلام، خوزستان ادامه یافت.

کندی در اطلاع رسانی و اقدامات مسئولان برای پیشگیری از خسارات جانی و مالی طی هفتههای اخیر انتقادات بسیاری در میان شهروندان به دنبال داشته است.

مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوء مدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته، ضمن اعلام حمایت از مردم ایران، گفته بود که «بحران‌های مالی و زیست محیطی را در ایران شاهد هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می‌دزدد.»

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم با اشاره به این‌که پس از انقلاب در ایران ۶۰۰ سد «بدون هیچگونه ارزیابی محیط زیستی» ساخته شده، اعلام کرد رژیم جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته منابع آبی کشور را با سوء مدیریت نابود کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG