لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۲

بحران سیل در ایران | ۵۵ مدرسه با ۱۴۰ کلاس درس در لرستان تخریب شده‌‌اند


سیل در معمولان - لرستان
سیل در معمولان - لرستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان اعلام کرد که براساس برآوردهای اولیه در جریان سیل اخیر ۵۵ مدرسه با ۱۴۰ کلاس درس در این استان به طور کامل تخریب شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رضا زینی‌وند گفت: «در شهرهایی مثل پلدختر، معمولان و روستاها منطقه، تقریبا مدارس نیز در برخی از روستاها و برخی نقاط شهر کاملا تخریب» شدند.

زینی‌وند با اشاره به تاخیر یک هفته‌ای در بازگشایی مدارس در بعضی مناطق لرستان، گفت به عنوان «جایگزین موقت» برای مدارس تخریب شده «باید کانکس بزنیم یا به شکل‌های دیگر» زمینه حضور دانش آموزان را فراهم کنیم که «این کار قطعا به یک هفته تا ۱۰روز زمان نیاز دارد.»

مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوءمدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در اردیبهشت ماه سال گذشته با اعلام حمایت از مردم ایران گفته بود که «بحران‌های مالی و زیست محیطی را در ایران شاهد هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می‌دزدد.»

همچنین، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هم با اشاره به این‌که پس از انقلاب در ایران ششصد سد «بدون هیچگونه ارزیابی محیط زیستی» ساخته شده است، اعلام کرده بود که رژیم جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته منابع آبی کشور را با سوءمدیریت نابود کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG