لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۷

قربانیان سیل اخیر در انتظار غرامت؛ خسارت سیل سال ۹۵ به کشاورزان خوزستان تازه پرداخت شد


یک مسئول بانک کشاورزی استان خوزستان ایران خبر داد غرامت کشاورزان خوزستانی زیر پوشش بیمه که در جریان سیل سال ۹۵ دچار خسارت شده بودند، پرداخت شد.

محمد آلاله به ایرنا گفت، در مجموع ۱۵۸ میلیارد ریال خسارت «مطابق با سقف و میزان قرارداد بیمه» به کشاورزان پرداخت شده است.

عدم پرداخت خسارت‌های مربوط به سیل سال ۹۵ پیش از این باعث اعتراض برخی کشاورزان شده بود. اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی، در جریان بازدید از منطاق سیل زده در بهار سال جاری، به کشاورزان وعده داده بود خسارت‌های مربط به سال ۹۵ جبران خواهد شد.

تاخیر سه ساله موجب نگرانی برخی کشاورزان در استان های ایران شده است. چون در سیل های اخیر در ایران، کشاورزان خسارات زیادی دیدند و امیدوار بودند زود به آنها کمک شود.

بر اساس آمارها، سیل در سال جاری ۳۰ هزار میلیارد ریال به واحد نیشکری و بیش از ۳۵ هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خوزستان خسارت وارد کرده است.

دولت ایران وعده داده است که خسارت‌های ناشی از سیل سال جاری را به همه کشاورزان پرداخت کند، با این حال اشاره‌ای به زمان انجام این کار نشده است.

سازمان جهاد کشاورزی خوزستان پیشتر تخمین زده بود که به دلیل وقوع سیل، میزان تولید گندم در استان خوزستان در سال جاری، ۷۵۰ هزار تن کاهش پیدا کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG