لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۳

خیز سالن های زیبایی بین المللی برای ورود به بازار ایران


وقتی نگین فتاحی-داسمال اولین شعبه از سالن های زنجیره ای آرایش ناخن خود را در ایران افتتاح کرد، با استقبال گرم و شک ایرانی های مدگرا و طرفدار زیبایی مواجه شد.

نشریه فورچون می نویسد این دوگانگی شاید نتیجه قوانین اسلامی بر فروش پوشاک و لوازم آرایش در ایران باشد.

با این حال خانم فتاحی می گوید با لغو تحریم های اقتصادی بین المللی ایران، وقت آن رسیده است که یک برند ممتاز بین المللی وارد ایران شود.

نگین فتاحی شهروند اماراتی متولد ایران که مدیر سالن های زنجیره ای کاشت و آرایش ناخن و همچنین سالن پیرایش و ناخن مردانه در امارات است، در مصاحبه با فورچون می گوید: "برای زنان ایرانی این یک برند پرتقاضا است. محصولات فراوان دیگری در ایران بوده اند. زنان ایرانی تشنه هر چیز اصیل و وارداتی از غرب هستند."

او می گوید با این حال برخی مشتریان به دیده شک به شعبه تهران این سالن مانیکور نگاه می کنند.

شرکت لوازم آرایش "سفورا" در ایران شعبه باز می کند

به نوشته فورچون، زنانی ایرانی جوان مطابق مد روز جهان پیش می روند و تازه های مد را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند.

برخی برندهای ممتاز غربی که حتی در زمان تحریم محصولات خود را به دست مشتریان ثروتمند ایرانی می رساندند، حالا در تلاش برای ورود مستقیم به ایران هستند. وضع محصولات آرایشی نیز مشابه است و مرکز پژوهش های مجلس بازار لوازم آرایش ایران را بیش از چهار میلیارد دلار در سال تخمین زده است.

رقابت برندهای لوازم آرایش و مد غربی برای ورود به ایران در حالی داغ شده است که برخی محافظه کاران، برندهای لوکس خارجی را بخشی از جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران قلمداد می کنند.

XS
SM
MD
LG