لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۲

جشنواره فيلم فجر امسال ممکن است تحت الشعاع نا آرامی ها قرار گيرد


جشنواره فيلم فجر امسال ممکن است تحت الشعاع نا آرامی ها قرار گيرد
جشنواره فيلم فجر امسال ممکن است تحت الشعاع نا آرامی ها قرار گيرد

بعضی هنرمندان سرشناس خواستار تحريم شده اند

لس آنجلس تايمز زيرعنوان "ايران: جشنواره سالانه فيلم همراه با درخواست های اپوزيسيون برای تحريم" می نويسد جشنواره بين المللی فيلم فجر در تهران در جمعی مملو از کارگردانان برجسته، بازيگران، هنرمندان بين المللی و بسياری از نخبگان فرهنگی ايران بی شک می تواند بزرگترين و محبوب ترين رويداد سينمائی و فرهنگی سالانه ايران باشد.

اين جشنواره هر سال هزاران طرفدار فيلم و تئاتر ايرانی، بخصوص دانشجويان جوان را به سوی خود کشانده است. بسياری از مردم برای تماشای جديد ترين فيلم های ايرانی، برگزيده ای از فيلم های خارجی، و شايد هم نگاهی ولو کوتاه به کارگردانان و بازيگران مورد علاقه خود به اين جشنواره رفته اند. اما جشنواره امسال با خطر تحت الشعاع قرار گرفتن فعاليت های سياسی و نا آرامی های جاری کشور روبروست.

بعضی از هنرمندان ايران خواستار تحريم جشنواره شده اند که قراراست روز بيست و پنجم ژانويه به روی علاقمندان باز شود. گفته ميشود آنهائی که خواستار تحريم شده اند از سرکوبی های عليه مخالفان سياسی عصبانی اند.

درخواست های تحريم جشنواره اخيرا در گزارش های وسائل ارتباط جمعی، بلاگ ها، وسايت های اجتماعی نيز منعکس شده است.

همزمان با اين خواست ها حاميان اپوزيسيون ايران خود را برای اعتراض هائی جديد درجريان آئين های سالگرد انقلاب اسلامی در روز يازدهم فوريه آماده ميکنند.

سيلی از پيام ها و ويديوهای حاوی درخواست از مردم برای حضور در خيابان ها ظرف دو سه روز گذشته در وب سايت های اپوزيسيون ظاهر شده است.

XS
SM
MD
LG