لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

فیسبوک یک شبکه حساب‌های کاربری جعلی وابسته به جمهوری اسلامی را مسدود کرد


فیسبوک اعلام کرد که در هفته‌های اخیر یک شبکه حساب‌های کاربری جعلی وابسته به رادیو تلویزیون حکومتی ایران را مسدود کرده است.

به گزارش رویترز، فیسبوک سه شنبه ۱۶ اردیبهشت در گزارشی از تعلیق حساب‌های کاربری که «رفتار هماهنگ شده نامعتبر» داشتند، با اعلام اینکه حساب های کاربری وابسته به هشت شبکه وابسته را به حالت تعلیق درآورده است، یکی از این شبکه ها را وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد.

فیسبوک اعلام کرد که رادیو تلویزیون حکومتی ایران از سال ۲۰۱۱ از صدها حساب کاربری جعلی در شبکه های اجتماعی برای انتشار پیام‌های حکومت ایران و تاثیرگذاری روی رای دهندگان در کشورهایی چون بریتانیا و آمریکا استفاده کرده است.

ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست‌گذاری امنیت سایبری فیسبوک، روز سه شنبه اعلام کرد که مجموعه رسانه ای وابسته به صدا و سیما در ایران ارتباط قابل توجهی به کارزارهای ایرانی انتشار اخبار نادرست که پیشتر شناسایی شده بودند، داشت، اما هنوز نمی‌شود تشخیص داد که مسئول مستقیم انجام اقدامات آنها است یا خیر.

بنا به اعلام فیسبوک، شبکه زیر مجموعه صدا و سیما از ۵۰۰ حساب کاربری برای انتشار عکس و مطلب در فیسبوک و اینستاگرام برای تاثیرگذاری بر مسائل منطقه‌ای و انتقاد از سیاست‌های آمریکا در منطقه استفاده می کرد.

پیش از این نیز بارها حساب‌های جعلی وابسته به جمهوری اسلامی که برای استفاده‌های تبلیغاتی به خدمت گرفته شده بودند از سوی فیسبوک شناسایی و مسدود شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG