لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

ارمنستان چوپان ایرانی مسلط به «زبان عربی» استخدام می‌کند


آرشیو
آرشیو

انتشار یک آگهی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استخدام «چوپان ایرانی مسلط به زبان عربی در ارمنستان»، واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است. خبرگزاری ایلنا روز پنج‌شنبه ۲۷ آبان در گفت‌وگویی با رئیس شورای تأمین دام کشور، این موضوع را بررسی کرده است.

به دنبال انتشار تصویر آگهی استخدام چوپان ایرانی برای فعالیت در جمهوری ارمنستان، منصور پوریان، رئیس شورای تأمین دام ایران، گفت سیاست‌های غلط صادراتی ایران موجب از دست رفتن بازار دام کشورهای حوزه خلیج فارس شده و ارمنستان و گرجستان جای ایران را در این بازار گرفته‌اند.

وی به نقل از برخی فعالان اقتصادی در ارمنستان گفت، این کشور قصد دارد برای به دست آوردن بازار عراق و حوزه خلیج فارس «یک میلیون رأس دام» تولید کند.

به گفته پوریان، «بره ماده ایرانی» در کشورهایی چون عراق، کویت، قطر، امارات، عمان و عربستان مورد توجه است و با استخدام چوپان ایرانی می‌خواهند کیفیت تولید خود را به محصول ایرانی نزدیک کنند.

بنا بر اظهارات رئیس شورای تأمین دام ایران، خریداران کشورهای عربی مایلند در ارمنستان با کسانی معامله کنند که به زبان عربی تسلط دارند.

او پیش‌تر گفته بود: «در تجارت جهانی عملیات بانکی حرف نخست را می‌زند» و «ما به‌دلیل اعمال تحریم‌ها از این مهم محروم هستیم.»

این در حالی است که وب‌سایت تجارت‌نیوز ۲۲ مهر گزارش داد «در بازار ایران ۱۲ میلیون راس دام روی دست عشایر مانده است.»

XS
SM
MD
LG