لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

دومین آتش سوزی در صنایع نفت و گاز ایران طی یک روز


در حالیکه هنوز ساعاتی از مهار آتش سوزی در تاسیسات انتقال گاز گناوه نگذشته است، مقام های محلی از وقوع آتش سوزی در پتروشیمی در بندر امام ماهشهر خبر دادند.

به گزارش ایرنا، امید شهیدی‌نیا فرمانده مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر روز شنبه ۱۶ مرداد از وقوع آتش سوزی در یکی از انبارهای پتروشیمی بندر امام خبر داد و گفت که عملیات اطفاء حریق آغاز شده است.

این آتش سوزی بعد از ظهر شنبه رخ داده و دود غلیظی منطقه را فراگرفته است.

در پی وقوع این حادثه، منصور قمر، فرماندار ماهشهر گفت که آتش سوزی در یک انبار لاستیک در پتروشیمی ماهشهر رخ داده و تحت کنترل قرار گرفته است.

خبرگزاری شانا وابسته به وزارت نفت نیز گزارش داد که ماموران آتش نشانی موفق شده اند از سرایت آتش به واحدهای دیگر جلوگیری کنند.

آتش سوزی دیگری که بامداد شنبه در تاسیسات گاز گناوه بوشهر مهار شد، یک کشته و سه مجروح بر جای گذاشت.

هنوز دلایل این آتش سوزی ها اعلام نشده است.

این چندمین حادثه در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایران طی هفته های اخیر بود. پیشتر آتش سوزی شدیدی در پتروشیمی بوعلی در ماهشهر و پتروشیمی بیستون کرمانشاه موجب خسارت های شدیدی به این مراکز شد.

نماینده گناوه، دیلم و بوشهر در مجلس به خبرگزاری ها گفت که وزیر نفت و معاون او در حال بررسی دلایل حادثه گناوه است. به گفته او مجلس حوادث اخیر در صنایع نفت و گاز ایران را بررسی کرده و از وزیر نفت خواهد خواست که برای پاسخگویی در جلسات بررسی این حوادث حاضر شود.

XS
SM
MD
LG