لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۱

انفجار و حریق در تاسیسات انتقال گاز گناوه؛ یک کشته و سه زخمی


انفجار و آتش سوزی در تاسیسات گاز گناوه در جنوب ایران، یک نفر را به کشتن داد و سه نفر را زخمی کرد.

خبرگزاری های ایران گزارش دادند که آتش سوزی اوایل وقت شنبه، ۱۶ مرداد در خط لوله و تاسیسات انتقال گاز بندر گناوه در استان بوشهر رخ داد و پس از پنج ساعت مهار شد.

عبدالحمید خدری، نماینده گناوه، دیلم و بوشهر در مجلس شورای اسلامی، خرابکاری را به عنوان دلیل احتمالی این انفجار منتفی دانسته است.

به گزارش ایرنا، این خط لولۀ گاز بلافاصله پس از انفجار از بقیۀ شبکه گاز رسانی جدا شد تا دامنۀ صدمه محدود شود.

این خبرگزاری نوشت، شدت انفجار این حادثه به حدی بود که شیشه‌های در و پنجره منازل ساکنان شهر گناوه و بندر ریگ در ۲۲ کیلومتری مرکز شهرستان و روستاهای تابعه به شدت تکان خورد.

گفته شده شدت شعله‌های آتش این حادثه به اندازه‌ای بود که تا شعاع یک کیلومتری امکان نزدیک شدن به آن وجود نداشت و امکان امدادرسانی و خاموش کردن آن نیز میسر نبود.

این چندمین حادثه در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایران طی هفته های اخیر بود. پیشتر آتش سوزی شدیدی در پتروشیمی بوعلی در ماهشهر و پتروشیمی بیستون کرمانشاه موجب خسارت های شدیدی به این مراکز شد.

آقای خدری به خبرگزاری ها گفت که وزیر نفت و معاون او در حال بررسی دلایل این حادثه هستند. به گفته او مجلس حوادث اخیر در صنایع نفت و گاز ایران را بررسی کرده و از وزیر نفت خواهد خواست که برای پاسخگویی در جلسات بررسی این حوادث حاضر شود.

XS
SM
MD
LG