لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

وزیر نفت ایران: علت آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا "خرابکاری" نیست


وزیر نفت ایران با حضور در ماهشهر اعلام کرد که علت حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا فنی بوده و شایعه "خرابکاری" را تکذیب کرد.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران روز جمعه در یک نشست خبری در ماهشهر گفت: " این که عنوان می‌کنند شهر در حال از بین رفتن است شایعه‌ای بیش نیست. هم اکنون در ٢٠٠ متری محل حادثه هستم و با تلاش تیم حرفه‌ای عملیات اطفاء حریق در حال انجام است."

او همچنین تاکید کرد که بحث "خرابکاری" مطرح نیست و آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا دلایل فنی داشته است.

روز چهارشنبه ۱۶ تیر بخش‌هایی از مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر که از آن به عنوان بلندترین برج پتروشیمی خاورمیانه یاد می‌شود آتش گرفت. با وجود این که روز پنج‌شنبه اعلام شد آتش‌سوزی "مهار" شده اما آتش گسترش پیدا کرد و وزارت نفت تصمیم گرفت تا چهار مجتمع پتروشیمی دیگر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر را هم تخلیه کند.

وزیر نفت ایران که در سومین روز این آتش‌سوزی گسترده به استان خوزستان و محل وقوع حادثه رفته و می‌گوید نمی‌شود زمان دقیق پایان دادن به آتش سوزی را تعیین کرد.

به گفته او، این حادثه "هیچ تلفات جانی و حتی یک زخمی هم نداشته است".

به گزارش تسنیم، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در مجموع تولید ۲۵.۶ میلیون تن محصولات پتروشیمی ایران را به خود اختصاص داده که با بروز آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا و تخلیه ۵ مجتمع پتروشیمی در این منطقه، در روند تولید ۳ میلیون تن محصول پتروشیمی ایران اختلال ایجاد شده است.

XS
SM
MD
LG