لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

ایرانی اعدام شده با اعدام دوباره روبرو است


رئیس قوه قضاییه ایران در این باره که آیا باید یک قاچاقچی محکوم مواد مخدر را، که یک روز پس از دار زدنش در غسالخانه زنده پیدا شد، از اعدام دوباره معاف کند یانه، با پیشنهادهای متناقض روبرو شده است.

زندانی، که علیرضا میم ۳۷ ساله معرفی شده است، در زندانی در شمال شرقی ایران به دار آویخته شد و پزشکی که حضور داشت او را مرده اعلام کرد.

اما به گزارش رسانه های دولتی، وقتی خانواده زندانی روز بعد برای گرفتن جسدش مراجعه کردند، متوجه شدند هنوز نفس می کشد.

او در حال حاضر در بیمارستان بستری است، اما گزارش ها به نقل از یک قاضی حاکی است پس از آن که پزشکان تایید کردند وضعیتش به اندازه کافی خوب است، دوباره اعدام خواهد شد.

محمد مصطفایی، وکیل حقوق بشر، که درپرونده های مجازات مرگ متخصص است، به بخش فارسی صدای آمریکا گقت رئیس قوه قضائیه قادر است از اعدام مضاعف جلوگیری کند.

گروهی از وکلای ایرانی با امضای درخواستی به آیت الله صادق لاریجانی خواستار متوقف شدن اجرای حکم در یک مورد استثنایی شده اند.

عفو بین الملل از مقامات ایران خواست اعدام علیرضا م. را بی درنگ متوقف سازند و دستوری برای توقف تمام اعدام های دیگر صادر کنند.

نماینده عفو بین الملل گفت اعدام دوباره مردی که به طریقی توانسته از ۱۲ دقیقه آویزان بودن به طناب دار جان به در ببرد، دهشتناک است.

عفو بین الملل می گوید مقامات امنیتی ایران در سال ۲۰۱۳ دست کم ۵۰۸ تن را اعدام کردند، از جمله ۲۲۱ اعدام که رسما تایید نشده است.
XS
SM
MD
LG