لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۶

اولین تجمع نامزدهای اصلاح طلب تهران با شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی


زنان حاضر در تجمع انتخاباتی روز پنجشنبه اصلاح طلبان در تهران
زنان حاضر در تجمع انتخاباتی روز پنجشنبه اصلاح طلبان در تهران

نخستین تجمع انتخاباتی ائتلاف اصلاح طلبان به نام "امید، آرامش و رونق اقتصادی" روز پنجشنبه در تهران برگزار شد.

سخنرانان این مراسم از هواداران خود خواسته اند تا با رأی دادن به نامزدهای این ائتلاف به پیگیری برنامه های این جناح سیاسی در مجلس کمک کنند.

درخواست رفع حصر رهبران جنبش سبز در تجمع انتخاباتی اصلاح طلبان روز پنجشنبه در سالن ورزشی حجاب تهران مطرح شد.

در این همایش چهره‌های شناخته شده ای از این جناح سیاسی از جمله آذر منصوری، فائزه هاشمی، الهه کولایی، علی شکوری راد و موسوی لاری، حضور داشتند.

گروهی از نامزدهای اعلام شده در فهرست انتخاباتی ائتلاف اصلاح طلبان برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران نیز در این مراسم سخنرانی کردند.

محمد رضا عارف، معاون اول محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران، که با همسرش در این مراسم حاضر شده بود، گفت مجلسی می خواهیم که دغدغه اش معیشت مردم باشد. او در فهرست ائتلاف اصلاح طلبان قرار دارد.

الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری، و علی مطهری نماینده فعلی مجلس، در لیست اصلاح طلبان قرار دارند و از سخنرانان روز پنجشنبه بودند.

علی مطهری که مواضع سیاسی اش به اصلاح طلبان نزدیک است، دیدگاه های متفاوتی در حوزه فرهنگی با این جناح دارد و جدا از لیست ائتلاف اصلاح طلبان سر لیست گروهی از اصولگرایان میانه رو به نام "صدای ملت " هم هست.

آقای مطهری برای چندمین بار حصر رهبران جنبش سبز را محکوم کرد و خواستار مشارکت مردم و تشکیل مجلسی قوی برای پیگیری تحقق این خواسته شد. بازداشت خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی وارد پنجمین سال خود شده است.

با اعلام نهایی فهرست نامزدهای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان، خبرگزاری ایلنا گزارش داده که ۷۰ نامزد اصلاح طلب در مقابل ۳ هزار نامزد اصولگرایان رقابت خواهند کرد.

رهبران اصلاح طلبان از جمله محمد خاتمی اعلام کرده اند با وجود رد صلاحیت های گسترده، در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

روز هفتم اسفند ماه و همزمان با برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۶۲۰۰ نفر از میان بیش از ۱۲ هزار نامزد اولیه برای کسب کرسی های مجلس ۲۹۰ نفری ایران رقابت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG