لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۱

پایان مهلت اخذ رای و آغاز شمارش آرا


روز جمعه مدت اخذ رای در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها، پس از سه بار تمدید سرانجام در ساعت ۲۳ پایان یافت.

بنا به اطلاعیه های ستاد انتخابات وزارت کشور مهلت اخذ رای برای اولین بار به مدت یک ساعت تمدید و به ساعت ۹ شب موکول شد. سپس این مهلت به ساعت ده شب و سرانجام به ساعت ۱۱ شب منتهی شد.

در اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور تمدید مهلت رای گیری «به درخواست ستاد های انتخابات استان ها و حوزه های انتخاباتی سراسر کشور» و با موافقت وزیر کشور صورت گرفته است.

تمدید زمان اخذ رای تا ساعت یازده شب تنها برای استان تهران تعیین شده است. همچنین بنا به اطلاعیه ستاد انتخابات تهران، مهلت اخذ رای که تا ساعت ۲۳ تمدید شده بود دیگر تمدید نخواهد شد.

وزارت کشور به فرمانداران اختیار داده است که در شهرهای کوچک و روستاها که رای گیری از مردم به پایان رسیده شمارش آرا آغاز شود.

همچنین بر اساس اطلاعیه شماره ۲۷ ستاد انتخابات کشور، حضور نمایندگان نامزدها در حوزه های اخذ رای تا پایان رای گیری بر اساس قانون بلا مانع است. اما غیر از مسئولان و نمایندگان نامزدها حضور افراد دیگر در شعبه های اخذ رای ممنوع است.

به گفته حسین طلا، رئیس ستاد انتخابات استان تهرا،ن هیچ گونه تخلفی در انتخابات در این استان مشاهده نشده است.
XS
SM
MD
LG