لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۰

رضایی: مذاکرات اتمی بی فایده است


فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و کاندیدای ریاست جمهوری می گوید مذاکرات اتمی با قدرت های جهانی به دلیل سخت ترشدن تحریم های غرب «بی فایده» است.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، محسن رضایی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگاران در بازار قدیم تهران اظهارداشت اگر انتخاب شود، درصدد برخواهد آمد مسیر مذاکرات جاری بین ایران و شش قدرت را تغییر دهد.

رضایی آمریکا را مسئول نافرجام ماندن گفت و گوها دانست و گفت واشنگتن برای گرفتن امتیازاتی در میز مذاکره سیاست سخت ترساختن تحریم ها را دنبال کرده است.

رضایی گفت او مذاکرات اتمی را از «وضع بی فایده فعلی آزاد خواهد ساخت»، و افزود «این وضع برای آمریکا وقت می خرد تا تاثیر بیشتر تحریم ها را ببیند.»

رضایی گفت او درصدد تقویت اقتصاد ایران برخواهد آمد تا بتواند تحریم های غرب را خنثی کند، در همین حال کوشش دیپلماتیک جدیدی را در پرونده اتمی آغاز خواهد کرد.

نامزد ریاست جمهوری ایران گفت او همچنین مذاکرات با آمریکا را گسترش خواهد داد تا مسائلی مانند مشکلات محیط زیست و قاچاق مواد مخدر از افغانستان را دربرگیرد.

اسوشیتد پرس می گوید رضایی جزییات بیشتری ارائه نداد و گفت پس از برگزیده شدن به ریاست جمهوری نکته های بیشتری را فاش خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG