لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

تهدید چهره‌های سیاسی در ایران، واکنش تندروها به اعتراضات علیه رد صلاحيت‌ها


سعید قاسمی، آرشیو
سعید قاسمی، آرشیو

پس از رد صلاحیت های گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران و شکل گیری موج نارضایتی جناح های سیاسی، نیروهای تندرو صریح تر از گذشته، دست به تهدید و ارعاب مخالفان و تحریم کنندگان انتخابات زده اند.

از جمله این افراد سعید قاسمی، از چهره های باسابقه مرتبط با سپاه پاسداران است که تحریم کنندگان انتخابات را تهدید کرده است.

سعید قاسمی در تازه ترین اظهارات خود، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران را تهدید و به آنها توهین کرد. سعید قاسمی ضمن رجز خوانی، به معترضان گفت اگر جرات دارید به خیابان ها بیایید.

سعید قاسمی، تغییر رویه حاکمیت در محدودیت های انتخاباتی و نفی جمهوریت را به نفع نیروهای حزب الله در داخل و خارج از ایران اعلام کرد.

محمود احمدی نژاد پس از رد صلاحات خود گفت در انتخابات شرکت نمی کند و به کسی هم رای نمی دهد. جواد ظریف اما کاندید نیز نشده است.

مهدی طائب، رئیس قرارگاه عمار، و برادر حسین طائب رئیس اطلاعات سپاه پاسداران نیز محدودیت های انتخاباتی و حذف هایی که از سوی برخی حذف جمهوریت نظام توصیف شده را مرحله «خالص‌سازی» انقلاب خواند.

علی اکبر رائفی پور، یکی دیگر از چهره های سرشناس تندرو حامی قدرت نیز با انتشار عکسی از زندان اوین در آینه اتومبیل، مخالفان و تحریم کنندگان را به زندان تهدید کرد و نوشت: زندان از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکتر است.

XS
SM
MD
LG