لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۷

برنامه ریزی آموزش و پرورش برای تشکیل کلاس های زبان خارجی غیرانگلیسی


انتقادات رهبر جمهوری اسلامی به ترویج آموزش زبان انگلیسی واکنش رئیس جمهوری ایران را در پی داشت.
انتقادات رهبر جمهوری اسلامی به ترویج آموزش زبان انگلیسی واکنش رئیس جمهوری ایران را در پی داشت.

در پی انتقاد آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی از رواج آموزش زبان انگیسی در ایران، معاون شورای عالی آموزش و پرورش ایران از برنامه ریزی برای امکان آموزش زبان‌های خارجی غیرانگلیسی در تمام مدارس کشور خبر داد.

احمد عابدینی روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت گفت که آموزش و پرورش موظف شده است شرایط تدریس و آموزش برای متقاضیان فراگیر زبان های خارجی به غیر از زبان انگلیسی را در هر مدرسه فراهم کند.

به گفته او پنج زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و روسی در مدارس تدریس می‌شود. او البته تاکید کرد که شرط تشکیل کلاس برای این زبان‌ها وجود دست کم ۱۵ دانش آموزش متقاضی است.

معاون شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرد که برای بالابردن تقاضای آموزش زبان های دیگر، کارگروه‌هایی در آموزش و پرورش به منظور فرهنگ‌سازی آموزش زبان‌های خارجی در بین‌دانش آموزان تشکیل شده است.

سخنان معاون شورای عالی آموزش و پرورش در پی آن بیان شد که آیت الله خامنه ای ۱۳ اردیبهشت ماه در جمع معلمان، آموزش و ترویج زبان انگلیسی را موجب تسلط فرهنگ غربی دانسته و خواستار توجه به آموزش زبان‌های دیگر در مدارس شده بود.

انتقادات رهبر جمهوری اسلامی به ترویج آموزش زبان انگلیسی واکنش رئیس جمهوری ایران را در پی داشت که گفت این كه چه زبان خارجی و چند زبان خارجی بیاموزیم، به امکانات،‌ تعداد معلمان آشنا به زبان خارجی و خواست مردم ارتباط دارد.

آقای روحانی اضافه کرد: "در مدرسه اگر ۹۸ درصد دانش‌آموزان یک زبان خارجی را انتخاب کنند، برای آن دو درصد باقیمانده ما نمی‌توانیم با امکاناتی که داریم، زبان دیگری آموزش دهیم."

واکنش رئیس جمهوری ایران به سخنان آیت الله خامنه‌ای واکنش برخی از نزدیکان و منصوبان رهبر جمهوری اسلامی را در پی داشت.

XS
SM
MD
LG