لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۱

بیستمین نمایشگاه نفت و گاز تهران گشایش یافت


بیستمین نمایشگاه نفت و گاز تهران گشایش یافت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

تهران برای میزبانی از شرکت‌های نفتی در بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی آماده می شود.

خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که در نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی تهران که از ۱۶ اردیبهشت برپا می‌شود، قرار است شرکت‌هایی از بیش از ۳۰ کشور حضور داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰۰ شرکت داخلی و ۶۰۰ شرکت خارجی حضور دارند. غایب بزرگ این نمایشگاه به روال سالهای گذشته شرکت های آمریکایی‌ هستند که می توانند در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایشگاه و پتروشیمی با ایران همکاری کنند.

اما تحریم هایی که دولت آمریکا در بیش از ۳ دهه گذشته علیه ایران وضع کرده مانع فعالیت اقتصادی شرکت های آمریکایی در ایران است.

محمد ناصری مدیر نمایشگاه گفت که استقبال از نمایشگاه امسال بسیار بیشتر از سال های گذشته بوده است.این امر تاحد زیادی به خاطر تغییر نگاه جامعه جهانی به ایران در ارتباط با تفاهم هسته ای است.

در نمایشگاه امسال که بزرگترین رخداد صنعتی کشور در حوزه انرژی توصیف می شود ۴۹ طرح توسعه میدان های نفت و گاز معرفی می شود، همچنین فهرستی از فرصت های سرمایه گذاری شامل بهره برداری و اکتشاف گاز و نفت در میدان های نفت و گاز خلیج فارس ارائه خواهد شد.

نروژ و مالزی برای حضور در فعالیت های بهره برداری انرژی در ایران و سرمایه گذاری در این حوزه ها ابراز علاقه کرده اند.

این نمایشگاه در حالی برگزاری می شود که خبرگزاری های ایران اخیرا گفتند ایران توسعه میدان نفتی «فرزاد بی» را به هند واگذار نکرد.

ایران به دنبال تحریم های اعمال شده علیه این کشور به ویژه تحریم های مرتبط با فعالیت های اتمی، با توسعه صنعت نفت و گاز خود با مشکلات جدی روبرو بوده است.

XS
SM
MD
LG