لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۸

یک کشته و ۷۵ مجروح در زلزله دوم تهران


برخی از مردم بعد از زلزله سه شنبه شب، ساعتی بیرون از خانه بسر بردند.
برخی از مردم بعد از زلزله سه شنبه شب، ساعتی بیرون از خانه بسر بردند.

مقام های تهران می گویند زلزله سه شنبه شب در تهران یک کشته و بیش از ۷۰ مجروح برجای گذاشت که البته خیلی از آنها سرپایی درمان شدند.

مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز چهارشنبه ۶ دی اعلام کرد فردی که کشته شد، ۵۸ ساله بود و به علت ترس، سکته کرد و جان باخت.

ساعت ۰۰:۵۴ بامداد چهارشنبه ششم دی زلزله ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در نزدیکی ملارد در غرب تهران روی داد که در پایتخت ایران نیز حس شد.

مقام مدیریت بحران استان البرز درباره مجروحان نیز گفت ۷۵ نفر در زمین لرزه مصدوم شدند که ۵۳ نفر آنها سرپایی مداوا شدند و بقیه بستری هستند.

مقام های عمرانی تهران و استان البرز گفته اند بر اثر این زلزله تخریبی گزارش نشده است، با اینحال، این تعداد برای زلزله ای که خرابی گسترده ای نداشته، این نگرانی را افزایش داده که شهروندان آموزش های لازم در مواجه با بحران زلزله را ندارند.

هفته پیش، روز چهارشنبه ۲۹ آذر نیز زلزله ۵.۲ ریشتری استان های تهران و البرز را لرزاند که در آن زلزله نیز دو نفر کشته و حدود صد نفر مجروح شده بودند.

عکس های ارسالی به صدای آمریکا نشان می دهد برخی از شهروندان تهرانی ترجیح دادند که به جای خانه، در ماشین های شان شب را به صبح برسانند.

از سوی دیگر مانند زلزله هفته پیش، ساعتی بعد از زلزله، صف های طولانی مقابل پمپ بنزین ها شکل گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG