لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۵

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت کشته شد


منابع خبری ایران از ترور صفدر رحمت آبادی، معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در شامگاه یکشنبه ۱۹ آبان در تهران خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران آقای رحمت آبادی «در حالی که سوار بر خودروی شخصی (پژو پارس) بود در میدان سبلان، ابتدای خیابان جانبازان شرقی (گلبرگ) بود مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته است.»

ایرنا می گوید ضارب یا ضربان با اسلحه دو تیر به آقای رحمت آبادی شلیک کرده اند، یکی به سینه و دیگری به سر. پلیس و کارشناسان و همچنین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران در محل سوءقصد حضور یافتند.

یک مامورپلیس در محل حادثه به ایرنا گفت: «بررسی ها نشان می دهد دو گلوله از داخل خودرو به مقتول شلیک شده است...و با توجه به پیدا شدن پوکه های دو گلوله در داخل خودرو، به احتمال قوی ضارب در داخل خودرو در حال گفت وگو با آقای رحمت آبادی بوده است.»

این مامور پلیس گفت در ماشین محل حادثه اثری از درگیری به چشم نمی خورد.
علی عبداللهی، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور به خبرگزاری فارس گفته است که این قتل در ابتدا توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی کشف شد.

او گفت ماموران حدود ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شامگاه یکشنبه متوجه شدند «ماشینی از جاده منحرف‌ شده و چراغش روشن است» و پس از آن جسد صفدر رحمت آبادی را در اتومبیل پیدا کرده اند. ایرنا می گوید براساس بررسی پلیس تشخیص جرم و اظهارات شاهدان، زمان سوءقصد حدود ساعت ۱۹ و ۵۰ دقیقه شامگاه یکشنبه بوده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از یک مقام آگاه در دفتر سخنگوی قوه قضائیه نوشته است: «صفدر رحمت آبادی، تا ساعت حدود شش و نیم عصر یکشنبه در منزل بوده و پس از آن برای شرکت در یک جلسه از منزل خارج شده.»

این مقام آگاه که نامش فاش نشده گفته است «با توجه به تحقیقات انجام شده احتمالاتی وجود دارد اما هنوز چیزی قطعی نیست.» معاون سیاسی استاندار تهران نیز به ایرنا گفته است که «هنوز نمی توان از جزئیات حادثه سخن گفت» و در عین حال عیسی فرهادی، فرماندار تهران گفته است که روز دوشنبه (۲۰ آبان) جلسه اضطراری در خصوص بررسی این حادثه تشکیل خواهد شد.

صفدر رحمت آبادی، در زمان ریاست محمود احمدی نژاد نیز، معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.
XS
SM
MD
LG