لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

سومین آگهی جدید تلویزیونی مخالفان توافق اتمی با ایران منتشر شد


مخالفان توافق اتمی در یک تظاهرات در نیویورک
مخالفان توافق اتمی در یک تظاهرات در نیویورک

گروه "شهروندان طرفدار ایران عاری از تسلیحات اتمی" آگهی تلویزیونی جدیدی منتشر کرده است که در آن گفته می شود توافق اتمی با ایران، بر این احتمال که یک گروه تروریستی سلاح اتمی به دست بیاورد می افزاید.

این سومین آگهی تلویزیونی سراسری مخالفان توافق است.

به گزارش نشریه "هیل"، فردی بنام دیوید دپوتلا، که معاون سابق ستاد نیروی هوایی آمریکا در امور اطلاعات، و شناسایی معرفی شده است، در آگهی می گوید "فراموش نکنیم ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است. معامله این احتمال را که تروریست ها به اسلحه اتمی دست پیدا کنند افزایش می دهد. به این دلیل ما به معامله بهتری نیاز داریم."

او همچنین می گوید معامله احتمال گسترش تسلیحات اتمی در سراسر منطقه را بیشتر می کند، و نگرانی جمهوریخواهان را که توافق می تواند مسابقه تسلیحات اتمی را آغاز کند، بازتاب می دهد.

انتظار می رود کنگره در ماه سپتامبر توافق اتمی ایران را رد کند. باراک اوباما گفته است در این صورت، مصوبه کنگره را وتو خواهد کرد و از دموکرات ها خواسته خواهد شد وتوی رئیس جمهوری را تایید کنند.

اگر تمام جمهوریخواهان علیه معامله رای بدهند، برای خنثی کردن وتو باراک اوباما، به آراء ۱۳ دموکرات در سنا نیاز خواهد بود. تاکنون دو سناتور دموکرات، شومر و منندز، با توافق اتمی ایران مخالفت کرده اند.

XS
SM
MD
LG