لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

پیام ویدئویی اصغر فرهادی در قدردانی از حمایت هالیوود


اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی نامزد اسکار، در نخستین پیام خود پس از اعلام انصراف از حضور در مراسم اسکار از حمایت دست اندکاران هالیوود از خود، قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای فرهادی در پیامی ویدئویی که جمعه شب ششم اسفند در یک گردهمایی چهره‌های هنری و آژانس های بزرگ سینمایی پخش شد، به تصمیم خود برای خودداری از حضور در مراسم اسکار پس از فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد و از حمایت چهره های هالیوود از این تصمیم سپاسگزاری کرد.

اصغر فرهادی، برنده اسکار با فیلم «جدایی نادر از سیمین»، به خاطر فیلم جدید خود «فروشنده» نامزد دریافت یک جایزه اسکار دیگر در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی زبان شده است.

با این حال این کارگردان ایرانی دهم بهمن ماه گذشته پس از فرمان اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر جلوگیری از ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران، اعلام کرد که در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهد کرد.

او در یادداشتی برای نیویورک تایمز نوشت: «به نظر می‌آید که این امکان حضور، با اما و اگرهایی همراه است که برایم به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست حتی اگر برای سفر من به آمریکا استثنایی قائل شوند.»

در پی این تصمیم، برخی از چهره‌های هالیوود از آقای فرهادی حمایت کردند.

آقای فرهادی در پیام ویدئویی روز جمعه، که در مراسم آژانس سینمایی یو تی ای پخش شد، با اشاره به این حمایت‌ها گفت: «این برای من آرامش بخش است آن هم در زمانی که برخی از سیاستمداران با تقسیم بندی بین فرهنگ‌ها، ملیت ها و ادیان در حال تبلیغ نفرت هستند.»

آقای فرهادی دو آمریکایی ایرانی تبار، انوشه انصاری و فیروز نادری را به نمایندگی از خود برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار انتخاب کرده است.

پروفسور فیروز نادری، دانشمند برجسته ایرانی آمریکایی و از مدیران ارشد پیشین سازمان فضایی آمریكا(ناسا) است و انوشه انصاری، چهره موفق اقتصادی و اولین زن فضانورد ایرانی است.

مراسم اسکار قرار است یکشنبه شب هشتم اسفند به وقت آمریکا برگزار شود.

XS
SM
MD
LG