لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۰

پرداخت حقوق‌های نجومی در دولت ادامه دارد؛ صدا و سیما و قوه قضائیه حقوق مدیران خود را اعلام نمی‌کنند


پرداخت حقوق‌های نجومی درحالی ادامه دارد که ماه‌ها تاخیر در پرداخت حقوق کارگران تبدیل به رویه شده است
پرداخت حقوق‌های نجومی درحالی ادامه دارد که ماه‌ها تاخیر در پرداخت حقوق کارگران تبدیل به رویه شده است

در حالی که برخی از سایت‌های خبری از ادامه پرداخت حقوق‌های بالا در زیرمجموعه دولت خبر می‌دهند، رئیس سازمان اداری و استخدامی اعلام کرد که صدا و سیما و قوه قضائیه اطلاعات حقوق مدیران خود را اعلام نکرده اند.

جمشید انصاری در مصاحبه با روزنامه ایران که یکشنبه ۹ تیر منتشر شد در پاسخ به این پرسش که چرا پس از ۱۵ ماه، ماده ۲۹ قانون برنامه ششم مبنی راه اندازی سامانه حقوق و مزایای مدیران اجرا نشده است، گفت که برخی از دستگاهها از جمله قوه قضائیه و صدا و سیما اطلاعات حقوق و مزایای مدیران خود را در این سامانه بارگذاری نکرده اند.

الزام برای اعلام حقوق و مزایای مدیران پس از آن صورت گرفت که سه سال پیش افشای حقوق صدها میلیون تومانی چند مدیر دولتی خبرساز شد و واکنش رهبر جمهوری اسلامی، عذرخواهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و توضیح حسن روحانی را در پی داشت.

دولت همان موقع در پاسخ به منتقدان اعلام کرد که پرداخت حقوق‌های نجومی تنها مربوط به دولت نبود و در دستگاه‌های دیگر صورت گرفته بود.

حال، همزمان با اعلام اینکه صدا و سیما و قوه قضائیه هنوز اطلاعات حقوق مدیران خود را در سامانه مربوطه بارگذاری نکرده‌اند، برخی از سایت های خبری گزارش دادند که حقوق و مزایای ولی آذروش، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی، که به تازگی برکنار شده است، تا اردیبشت امسال ماهانه حدود ۶۰ میلیون تومان و حقوق علی محمد علیخان زاده، عضو هیئت مدیره این شرکت بیش از ۴۴ میلیون تومان بوده است. این در حالیست که حداکثر حقوق مدیران ۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.

هنوز سازمان تامین اجتماعی نسبت به این گزارش ها واکنشی نشان نداده است.

مهر ماه ۱۳۹۵، پس از گذشت سه ماه از افشای حقوق‌های بالای مدیران دولتی، رئیس دیوان محاسبات ایران در گزارشی به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که حدود ۴۰۰ مدیر حقوق بالای ۲۰ میلیون تومان در ماه دریافت می کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif
XS
SM
MD
LG