لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

کرونا در ایران | افزایش شمار قربانیان؛ راه‌پیمایی حکومتی ۲۲ بهمن در شهرهای قرمز «خودرویی» برگزار می‌شود


آرشیو.
آرشیو.

با ادامه شیوع امیکرون در ایران، وزارت بهداشت اعلام کرد از روز ۲۰ بهمن تا ۲۱ بهمن، ۳۳ هزار و ۶۸۱ نفر دیگر به کووید-۱۹ مبتلا شدند. بر اساس این گزارش، از این تعداد دو هزار و ۶۵۵ نفر بستری شد‌ند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۰ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا در ایران به ۱۳۳ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

بسیاری، از جمله تعدادی از مقامات کشور‌ معتقدند آمار واقعی مرگ و ابتلا در ایران چند برابر ارقام رسمی است و این ابراز تردید همزمان با موج جدید و شیوع امیکرون، بیشتر از پیش شده است.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت ایران گفته است که روزانه ۴ هزار نفر در کشور بستری می‌شوند و بیش از ۶۰ هزار مراجعه سرپایی به مراکز درمانی کشور می‌شود.

علی دهقان منشادی، رئیس بیمارستان امام خمینی تهران، هم می‌گوید میزان موارد بستری در این بیمارستان ۶ برابر و میزان مراجعه مبتلایان به کرونا به این بیمارستان ۸ برابر شده است.

در این میان، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران از رشد فراینده بیماران مبتلا به کرونا در تهران خبر داد. علیرضا زالی گفت طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۹۰ بیمار جدید در تهران بستری شدند. او افزود بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ بیمار در تهران بستری هستند که بالای هزار نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، با استناد به آمار رسمی اعلام شده از سوی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، مجموع افراد بستری شده در مازندران پس از گذشت پنج ماه، چهار رقمی شد و در هر ساعت از شبانه‌روز بیش از ۱۰ بیمار در بیمارستان‌های این استان بستری می‌شوند. همچنین شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در استان مازندران رو به افزایش است و بر اساس برآوردهای انجام شده، با روند کنونی، تا پایان ماه، سه رقمی خواهد شد.

در چنین شرایطی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در توییتی گفته است که راه‌پیمایی حکومتی ۲۲ بهمن تنها در شهرهایی که وضعیت قرمز دارند به صورت خودرویی انجام خواهد شد.

از طرفی، با اینکه متخصصان بهداشتی کشور نسبت به افزایش موارد ابتلا و بستری میان کودکان هشدار داده‌اند، هنوز تصمیم قطعی در مورد فعالیت حضوری مدارس کشور اتخاذ نشده است.

در تهران، تمامی مدارس مقطع ابتدایی در استان تهران از روز ۱۳ بهمن ماه تنها به مدت یک هفته غیرحضوری شدند.

XS
SM
MD
LG