لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۲

آمار جان‌باختگان نوشیدن الکل تقلبی در ایران: ۳۹ نفر در خوزستان،‌۱۲ نفر در مازندران


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در آخرین گزارش خود از آمار جان‌باختگان ناشی از مسمومیت الکلی اعلام کرد که این آمار در استان خوزستان به ۳۹ نفر رسیده است. در مازندران هم اعلام شد ۱۲ نفر جان باخته‌اند.

دکتر فرهاد ابول نژادیان روز چهارشنبه ۲۱ اسفند گفت در پی مصرف الکل در استان خوزستان تاکنون ۵۰۲ نفر به بیمارستان‌های این شهرستان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۳۹ نفر جان خود را از دست داد‌ه‌اند. به گفته وی در میان جان‌باختگان ۳۷ نفر از اهواز و ۲ نفر دیگر نیز از شهر رامهرمز بوده‌اند.

مسمومیت با الکل تقلبی در اهواز در روزهای اخیر پس از آن شدت گرفت که شایعه تاثیر نوشیدن الکل بر جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا منتشر شد.

مرگ در مازندران

از سوی دیگر مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز روز چهارشنبه ۲۱ اسفند اعلام کرد که بر اثر مصرف مشروبات الکلی در این استان ۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مسمومیت ناشی از نوشیدن الکل تقلبی یا صنعتی در استان البرز نیز ۷ قربانی گرفت.

در تهران نیز در روزهای گذشته رئيس بخش مسمومان بیمارستان لقمان گفته بود که موارد مسمومیت با الکل متانول افزایش یافته و تعداد مراجعان به بیمارستان به این علت بالا رفته است.

از زمان اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، مردم مقامات جمهوری اسلامی را به پنهان‌کاری در این مورد و دادن اطلاعات غلط متهم کردند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۹ اسفند در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با توجه به سابقه پنهان‌کاری مسئولان جمهوری اسلامی گفته بود که رژیم ایران تمایلی ندارد که درباره شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و «من نگران هستم آنها اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشد.» مایک پمپئو هفته قبل از آن هم هشدار داده بود که آمریکا نگران مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا است.

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که معافیت‌هایی از تحریم ایران را صادر کرده است و اجازه می‌دهد برای ارسال برخی خدمات بشردوستانه، بانک مرکزی ایران مجاز به انجام انتقال مالی باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG