لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۹

مورگان اورتگاس: مردم ایران در مواجهه با کرونا بار دیگر با سوءمدیریت و دروغگویی رژیم روبرو شده‌اند


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۱۶ اسفند گفت مردم ایران در مواجهه با شیوع ویروس جدید کرونا بار دیگر با دروغ‌های رژیم مواجه شده‌اند.

مورگان اورتگاس در گفت‌وگو با شبکه فاکس، با اشاره به این که چند تن از مقام‌های رژیم نیز خود به ویروس مبتلا شده‌اند، گفت که جمهوری اسلامی شفافیت ندارد.

خانم اورتگاس گفت: «ما شاهد بودیم که رژیم ایران در مورد ساقط کردن هواپیمای مسافری اوکراین در تهران با موشک‌های سپاه نیز از بیان حقیقت به مردم خودداری کرده بود.»

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اضافه کرد که اکنون مردم ایران بار دیگر توسط رژیم کاملا از حقیقت منحرف و دوباره با سوءمدیریت مسئولان مواجه شده‌اند.

آمار مرگ بر اثر کرونا تا روز جمعه ۱۶ اسفند.
آمار مرگ بر اثر کرونا تا روز جمعه ۱۶ اسفند.

از زمان اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، مردم مقامات جمهوری اسلامی را به پنهان‌کاری در این مورد و دادن اطلاعات غلط متهم کردند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز روز جمعه ۹ اسفند در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با توجه به سابقه پنهان‌کاری مسئولان جمهوری اسلامی گفته بود که رژیم ایران تمایلی ندارد که درباره شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و «من نگران هستم آنها اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشد.» مایک پمپئو هفته قبل از آن هم هشدار داده بود که آمریکا نگران مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG