لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۳

انتقاد شدید باب کورکر از دولت اوباما به خاطر تصویب قطعنامه توافق اتمی در شورای امنیت


باب کورکر، رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از دولت باراک اوباما به خاطر اجازه دادن به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رای گیری در مورد توافق اتمی با ایران، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش هیل، باب کورکر روز دوشنبه گفت نگرانی های دو حزبی در مورد توافق اتمی با ایران وجود دارد و از اینکه دولت باراک اوباما از رای گیری شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد توافق اتمی با ایران و تایید آن حمایت کرده است، انتقاد کرد.

باب کورکر، قانونگذار جمهوریخواه از ایالت تنسی، گفت متعهد کردن آمریکا به برخی تعهدات بین المللی بدون آگاهی یافتن از اینکه آیا کنگره و مردم آمریکا این توافق را تایید و یا رد می کنند، مناسب نیست.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه قطعنامه تایید توافق جامع اتمی شش قدرت جهانی عضو گروه ۱+۵ با ایران را تصویب کرد.

سناتور کورکر گفت هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات نسبت به اینکه آیا توافق جامع اتمی با ایران مانع دستیابی این کشور به سلاح اتمی می شود، بدبین هستند.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه پیش نویس قطعنامه توافق اتمی با ایران را به شورای امنیت تحویل داد. سه شنبه گذشته اد رویس، رئیس جمهوریخواه کمیته امورخارجی مجلس نمایندگان آمریکا، از دولت اوباما خواسته بود تا پیش از اینکه کنگره در مورد توافق اتمی تصمیم گیری نکرده است، از ارائه پیش نویس قطعنامه به سازمان ملل متحد خودداری کند.

دولت باراک اوباما متن قطعنامه توافق اتمی را یک روز قبل (یکشنبه) به کنگره آمریکا تحویل داد و قانونگذاران آمریکایی ۶۰ روز فرصت خواهند داشت که در مورد آن تصمیم گیری کنند.

XS
SM
MD
LG