لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

پلیس تایید کرد: یک روحانی ۳۵ ساله در تهران «زیر گرفته شد»


یک روحانی ۳۵ ساله در تهران «زیر گرفته شد.»
یک روحانی ۳۵ ساله در تهران «زیر گرفته شد.»

یک روز پس از اخبار ضد و نقیض درباره مورد حمله قرار گرفتن دومین روحانی در بیست و چهار ساعت اخیر، پلیس جمهوری اسلامی تایید کرد که او در غرب تهران «زیر گرفته» شده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی، پلیس تهران در این ارتباط اعلام کرده است که «یک روحانی ۳۵ ساله» در منطقه «بلوار مرزداران» تهران ساعت ۹ روز چهارشنبه ششم اردیبهشت‌ماه، «پس از پارک خودرو شخصی»، توسط یک دستگاه خودرو سواری «به زیر گرفته شد.»

طبق اظهارات مسئولان انتظامی جمهوری اسلامی، راننده که «به قصد عمد» این روحانی شیعه را «روی کاپوت ماشین برای فاصله طولانی می کشد»، بلافاصله «از صحنه متواری شد.»

از این حادثه تصاویری نیز در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

ششم اردیبهشت‌ماه همزمان عباسعلی سلیمانی، نماینده پیشین علی خامنه‌ای در استان سیستان و بلوچستان و عضو مجلس خبرگان رهبری در یکی از بانک‌های بابلسر استان مازندران با شلیک مستقیم گلوله کشته شد.

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده از منابع انتظامی جمهوری اسلامی، تا لحظه تنظیم این خبر «راننده خودرو» حادثه بلوار مرزداران تهران بازداشت نشده و پلیس صرفا اعلام کرده است که او «تحت تعقیب» قرار دارد.

در ماه‌های اخیر به ویژه پس از سرکوب خونین جنبش موسوم به «زن، زندگی، آزادی» که از جمله خواسته‌های آن در شهرهای مختلف ایران لغو قوانین محدود کننده شرعی و تغییر حکومت دینی بود، واکنش‌ها به حضور روحانیون شیعه در اماکن عمومی حساسیت برانگیز شده است.

XS
SM
MD
LG