لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۱

انجمن منتقدان سینمای ایران جشنواره‌های داخلی را تحریم کرد


هیئت مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران روز شنبه با اشاره به اعتراضات سراسری و «شرایط حاکم بر جامعه و رفتار با جامعه سینمایی» اعلام کرد اعضای این هیئت «در هیچ رویداد سینمایی پیش‌رو» مشارکت نخواهند کرد.

بیانیه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در شرایطی منتشر شده که موج بازداشت معترضان و چهره‌های فرهنگی حامی اعتراضات سراسری ادامه دارد و در تازه‌ترین مورد، روز شنبه میترا حجار بازیگر سرشناس سینمای ایران بازداشت شد.

این انجمن در بیانیه خود نوشته است اگر به «رویدادهای تلخ و ناگوار ماه‌های اخیر نگاهی کنیم، جز بی‌عملی، تاخیر، سردرگمی، بلاتکلیفی و بی توجهی‌ها به اوضاع عمومی سینما و اهالی آن چیزی نمی‌بینیم.»

انجمن منتقدان سینمایی در بیانیه خود هشدار داده است: «این امور ما را به این نتیجه رسانده که در همان مشارکت‌های حداقلی و اندک هم غایب باشیم... تا سیاست‌سازی‌های یکسان شده این مدیران هم چالشی نشود.»

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران اعلام کرده: «در ماه‌های آتی در هیچ‌یک از جشنواره‌های پیشِ‌رو هیچ حضوری نداشته و نخواهیم داشت و هیچ مسئولیتی را هم نمی‌پذیریم.»

موج بازداشت معترضان و چهره‌های فرهنگی حامی اعتراضات سراسری ادامه دارد و در تازه‌ترین مورد، روز شنبه میترا حجار بازیگر سرشناس سینمای ایران بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG