لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۹

سلام جنجالی سینمای ایران به بالیوود؛ سلام بمبئی


محمدرضا گلزار و دیا میرزا
محمدرضا گلزار و دیا میرزا

همزمان با اکران «فروشنده» فیلم تحسین شده اصغر فرهادی، فیلم دیگری در سینماهای ایران اکران می‌شود که با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است؛ فیلمی ایرانی هندی که برعکس گیشه‌‎ها، منتقدان به آن چندان روی خوش نشان نداده‌اند.

حضور محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری به خودی خود می‌تواند یکی از عوامل تضمین فروش هر فیلمی باشد، چه برسد به فیلم «سلام بمبئی» که از بازیگران بالیوودی هم استفاده کرده و ساز و آواز در آن نقشی قابل توجه دارد.

حضور یک بازیگر زن خارجی بدون حجاب مرسوم در فیلم‌های ایرانی هم یکی از تابوهایی است که در سال‌های اخیر چند باری شکسته شده و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفته است.

یکی از پوسترهای سلام بمبئی با حضور بنیامین و همسرش
یکی از پوسترهای سلام بمبئی با حضور بنیامین و همسرش

فیلم سلام بمبئی نخستین ساخته قربان محمدپور است و محمدرضا گلزار، دیا میرزا، بنیامین بهادری و همسرش شایلی محمودی از جمله بازیگران این پروژه مشترک سینمای ایران و هند هستند.

هجوم هواداران برای شرکت در افتتاحیه سلام بمبئی
هجوم هواداران برای شرکت در افتتاحیه سلام بمبئی

اکران این فیلم که در دو هفته اول فروش، مبلغ سه و نیم میلیارد تومان را هم پشت سر گذاشته با حواشی بسیار زیادی همراه بوده است؛ از هجوم هواداران در برنامه‌های تدارک دیده شده برای اکران تا حمله برخی رسانه‌های اصولگرا به این فیلم.

اما برخلاف سایر فیلم‌های پرفروش و عامه‌پسند، واکنش همه رسانه‌های اصولگرا به آن یکسان نبوده است.

خبرگزاری فارس آن را «سینمای کاباره‌ای» خوانده بود که سینمادارها در هنگام اکران مجبور می‌شوند چراغ‌ها را روشن نگه دارند اما روزنامه جوان، دیگر رسانه متعلق به سپاه پاسداران با تمجید از این فیلم، آن را در مقابل «سینمای شبه روشنفکری» رضا عطاران و فیلم‌هایی مانند «ابد و یک روز» دانسته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG