لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۳

بازگشت محمدرضا گلزار به سینما


فیلم «خشکسالی و دروغ» به کارگردانی پدرام علیزاده قرار است هفتم مهر ماه در ایران اکران شود و به این ترتیب دوری محمدرضا گلزار، از هنرمندان شناخته شده ایران از سینما، به پایان می رسد.

آقای گلزار مدتی ممنوع الکار بود و دو فیلم آخری هم که در آن حضور داشت - از جمله «مادر قلب اتمی» به دلایل مختلفی پروانه نمایش نگرفت و توقیف شد.

«خشکسالی و دروغ» نخستین پروژه سینمایی محمدرضا گلزار است که پس از چهار سال در سینماهای ایران اکران می شود.

این فیلم اقتباسی است از نمایش جنجالی به همین نام، نوشته محمد یعقوبی نمایشنامه نویس نوآوری که این روزها یکی از چهره های موفق تئاتر ایران است.

فیلمنامه را محمد یعقوبی نوشته و در تولید این پروژه سینمایی مشارکت داشته است؛ البته فیلم تفاوت هایی اساسی با نمایش دارد و شخصیت های جدیدی به داستان اضافه شده است.

بازیگران فیلم خشکسالی و دروغ
بازیگران فیلم خشکسالی و دروغ

«خشکسالی و دروغ» دومین فیلم بلند پدرام علیزاده در مقام کارگردان است و علاوه بر محمدرضا گلزار هنرمندان دیگری چون پگاه آهنگرانی، علی سرابی، آیدا کیخایی و خاطره اسدی در آن حضور دارند.

این فیلم به دلیل ممیزی از سی و چهارمین جشنواره سینمایی فجر کنار گذاشته شد و فرآیند صدور پروانه نمایش آن طولانی، پیچیده و جنجالی بود.

پس از رایزنی های بسیاری که پدرام علیزاده کارگردان فیلم با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشت، پروانه نمایش به شرط حذف چند «صحنه مورددار»، فروردین ماه گذشته صادر شد.

البته اکران «خشکسالی و دروغ» به دلیل اختلاف تهیه کنندگان با پخش کننده و مصادف شدن با مناسبت های مذهبی چند بار به تأخیر افتاد، تا این که در نهایت قرار شد هفتم ماه مهر در سینماهای ایران اکران شود.

با توجه به موفقیت نمایش و حواشی زیاد فیلم در ماه های اخیر، پیش بینی می شود «خشکسالی و دروغ» یکی از آثار پرفروش سینمای ایران باشد.

محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی در خشکسالی و دروغ
محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی در خشکسالی و دروغ

محمدرضا گلزار فعالیت های هنری خود را با موسیقی آغاز کرد و با گروه آریان به اوج شهرت رسید. او در سال های اخیر حضور موفقی در سینما داشته و به دلیل محبوبیت زیادی که به ویژه در میان جوانان دارد، یکی از بازیگران پولساز گیشه محسوب محسوب می شود.

سلام بمبئی فیلم جدیدی است که محمدرضا گلزار در آن بازی کرده، محصول مشنرکی از سینمای ایران و هندوستان که در مرحله تدوین است و هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارد.

XS
SM
MD
LG