لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

مجلس به کمک وزارت اطلاعات آمد؛ درخواست ابطال انتخابات اتاق بازرگانی


پس از اینکه فشارهای وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی برای جلوگیری از حضور حسین سلاح‌ورزی در انتخابات پارلمان بخش خصوصی بی‌نتیجه ماند؛ حالا نمایندگان مجلس به کمک وزارت اطلاعات آمده و از وزارت صمت خواسته‌اند که انتخابات اتاق بازرگانی را باطل کند.

به گزارش تسنیم جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به وزیر صمت، خواستار ابطال «انتخابات غیر قانونی» اتاق بازرگانی ایران شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمعی از نمایندگان شناخته شده مجلس شورای اسلامی در مکاتبه‌ای با وزیر صمت با اشاره به حواشی اخیر انتخابات اتاق بازرگانی ایران، خواستار ابطال این انتخابات شدند.

پس از انتخاب رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران، برخی رسانه‌های اصولگرا با انتشار تصاویری از نوشته‌های توییتر و اینستاگرام حسین سلاح‌ورزی در روزهایی که اعتراضات مردمی در جریان بود، رئیس جدید اتاق بازرگانی را برانداز خوانده و از نهادهای مسئول خواستند مانع حضور او در شوراهایی شوند که بر اساس قانون رئیس اتاق می‌تواند عضو از آنها باشد. برخی از آنها همچنین خواستار عذرخواهی و استعفای سلاح‌ورزی شدند.

بر اساس گزارش‌ها نماینده وزارت صمت در روز انتخابات اعلام کرد که وزارت اطلاعات از حراست وزارت صمت خواسته است تا مانع حضور سلاح‌ورزی در انتخابات شود.

‌ٰاتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به عنوان موسسه غیرانتفاعی به ثبت رسیده است که به منظور «ایجاد هماهنگی و همکاری بین بازرگانان، صاحبان صنایع و معادن، با نهادهای دولتی، فعالیت می‌کند.» در جلسات این اتاق، نمایندگان دولت و بخش خصوصی شرکت می‌کنند. اتاق ایران، مدیریت دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را نیز بر عهده دارد. از مهم‌ترین اتاق‌های شهرستان‌ها اتاق تهران است این اتاق ۶۰ نماینده دارد که ۴۰ نماینده آن از بخش خصوصی و ۲۰ نماینده آن از طرف دولت انتخاب می‌شوند.

هیات نمایندگان اتاق ایران متشکل از نمایندگان تشکل‌ها و اتاق‌های شهرستان هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ عضو دارد.

XS
SM
MD
LG