لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

وزیر ارتباطات: اطلاعات مشترکان ایرانسل توسط یکی از نهادها به بیرون درز کرد


وزیر ارتباطات نام نهاد مورد نظرش را اعلام نکرد.
وزیر ارتباطات نام نهاد مورد نظرش را اعلام نکرد.

محمود واعظی وزیر، ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد که اطلاعات مشترکان ایرانسل توسط "عوامل یکی از نهادها" منتشر شده است.

چند روز پس از اینکه انتشار اطلاعات خصوصی میلیون ها مشترک تلفن همراه ایرانسل از طریق یک کانال تلگرامی خبرساز شد، محمود وعظی وزیر ارتباطات روز یکشنبه ۱۳ تیر با حضور در مجلس شورای اسلامی گفت که این اطلاعات در اختیار" یکی از نهادها" بوده است.

آقای واعظی گفت: "حدود دو سال و نیم پیش یکی از اپراتورهای کشور کلیه اطلاعاتش را در ارتباط با مشترکان در اختیار یکی از نهادها گذاشت که متاسفانه در آن زمان، اطلاعات توسط یکی از همکاران آن نهاد به بیرون درز کرد."

به گفته وزیر ارتباطات، هر چند با متخلفان آن مساله برخورد شد اما همان اخیرا اطلاعات با روش دیگری در کانال‌های اجتماعی منتشر شده است. او گفت: "بعد از این موضوع، بلافاصله تماسی را با مسئولان آن شبکه اجتماعی برای حذف روبات داشتیم و نهایتا آن اطلاعات مسدود شد."

خبر انتشار اطلاعات کاربران ایرانسل در شماره روز شنبه روزنامه اعتماد منتشر شد. به نوشته این روزنامه، از دو روز پیش ربات تلگرامی با وارد کردن شماره تلفن مشترکان ایرانسل مشخصاتی نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی و آدرس محل سکونت را منتشر می‌کند.

در همین ارتباط، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد که این وزارتخانه با دستور وزیر، ربات فاش کننده اطلاعات را مسدود کرده است.

حسین رمضانی، معاون حقوقی پلیس فتا نیز اعلام کرد که این واحد پلیس با شکایت اپراتور به دنبال انتشاردهنده اطلاعات مشترکان ایرانسل است.

XS
SM
MD
LG