لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۵۳

بیانیه ضد تولید سلاح های کشتار جمعی از سوی روحانیون کاتولیک و حوزه علمیه قم


رهبران کاتولیک آمریکا و برخی چهره های مذهبی ارشد ایران از جمله حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای خواستار پایان دادن به تولید سلاح های کشتار جمعی و تروریسم شدند. در بخشی از این بیانیه، آنها همچنین نسبت دادن اقدامات تروریستی را به کل یک مذهب محکوم کردند.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: مسیحیت و اسلام در تعهد به عشق و احترام به زندگی، کرامت، و سعادت اعضای جامعه انسانی شریک هستند.

این بیانیه می افزاید ما تولید و استفاده از سلاح های کشتار جمعی و اعمال تروریستی را بد و خلاف اخلاق می دانیم. ما با همه اعمال تروریستی، بویژه آنهایی که مستقیما غیر نظامیان بی گناه را هدف قرار می دهد، چه مرتکبین دولتی یا غیردولتی و یا فرد باشد، اعلام مخالفت می کنیم.

این روحانیون ارشد مسیحی و مسلمان در این بیانیه مشترک، همچنین تعهد خود را به دیالوگ فعالانه و پایدار، فراتر از مرزهای ملی و دولتی، در خدمت منافع و ارزش های مشترک خانواده انسانی اعلام کردند.

رئیس کمیته صلح و عدالت بین المللی انجمن اسقف‌های ایالات متحده، اسقف اسکار کانتو از نیو مکزیکو، و کاردینال تئودور مک‌کاریک از ایالت واشنگتن، امضاکنندگان آمریکایی این بیانیه هستند.

آیت اﻟله علیرضا اعرافی، عضو ارشد شورای عالی حوزه علمیه قم و رئیس جامعه المصطفی، و عبدالمجید حکیم الهی مدیر دفتر امور بین الملل انجمن روحانیون حوزه علیمه قمر نیز امضاکنندگان ایرانی این بیانیه هستند.

مشاهده نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG