لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

بیانیه ضد تولید سلاح های کشتار جمعی از سوی روحانیون کاتولیک و حوزه علمیه قم


رهبران کاتولیک آمریکا و برخی چهره های مذهبی ارشد ایران از جمله حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای خواستار پایان دادن به تولید سلاح های کشتار جمعی و تروریسم شدند. در بخشی از این بیانیه، آنها همچنین نسبت دادن اقدامات تروریستی را به کل یک مذهب محکوم کردند.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: مسیحیت و اسلام در تعهد به عشق و احترام به زندگی، کرامت، و سعادت اعضای جامعه انسانی شریک هستند.

این بیانیه می افزاید ما تولید و استفاده از سلاح های کشتار جمعی و اعمال تروریستی را بد و خلاف اخلاق می دانیم. ما با همه اعمال تروریستی، بویژه آنهایی که مستقیما غیر نظامیان بی گناه را هدف قرار می دهد، چه مرتکبین دولتی یا غیردولتی و یا فرد باشد، اعلام مخالفت می کنیم.

این روحانیون ارشد مسیحی و مسلمان در این بیانیه مشترک، همچنین تعهد خود را به دیالوگ فعالانه و پایدار، فراتر از مرزهای ملی و دولتی، در خدمت منافع و ارزش های مشترک خانواده انسانی اعلام کردند.

رئیس کمیته صلح و عدالت بین المللی انجمن اسقف‌های ایالات متحده، اسقف اسکار کانتو از نیو مکزیکو، و کاردینال تئودور مک‌کاریک از ایالت واشنگتن، امضاکنندگان آمریکایی این بیانیه هستند.

آیت اﻟله علیرضا اعرافی، عضو ارشد شورای عالی حوزه علمیه قم و رئیس جامعه المصطفی، و عبدالمجید حکیم الهی مدیر دفتر امور بین الملل انجمن روحانیون حوزه علیمه قمر نیز امضاکنندگان ایرانی این بیانیه هستند.

XS
SM
MD
LG