لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

شهاب حسینی در گفت‌وگو با صدای آمریکا: جایزه کن بر ترس‌هایم برای ادامه بازیگری اضافه کرد


شهاب حسینی، هنرپیشه ایرانی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن
شهاب حسینی، هنرپیشه ایرانی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن

شهاب حسینی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن در گفت‌وگو با صدای آمریکا از ترس‌هایش برای ادامه بازیگری پس از دریافت این جایزه می‌گوید.

شهاب حسینی، بازیگر فیلم "فروشنده"، ساخته اصغر فرهادی یکشنبه شب به وقت ایران برنده یکی از معتبرترین جوایز بین‌المللی بازیگری شد و ساعتی بعد به نیلوفر پورابراهیم، خبرنگار صدای آمریکا گفت: "سینمای ایران همیشه به حیات خوب خودش ادامه داده است. این جایزه بیش از پیش تایید می‌کند که سینمای ایران در جهان جایگاه واقعی خودش را پیدا نکرده و این پتانسیل را دارد تا در اکران جهانی سهم بزرگتر و بهتری داشته باشد. جوایزی از این دست و به خصوص جایزه آقای فرهادی -که قهرمان این عرصه هستند- کمک می‌کند تا سینمای ایران جای خودش را در دنیا بهتر پیدا کند."

او پاسخ به این سوال را که آیا پس از این جایزه به بازیگری در پروژه‌های غیرایرانی و بین‌المللی هم فکر می‌کند، با یک بیت شعر آغاز کرد: "رشته‌ای بر گردنم افکنده دوست / می‌کشد آن جا که خاطرخواه اوست."

شهاب حسینی اضافه کرد: "من طی مسیر می‌کنم، چه در داخل چه در خارج ایران. اما این چیزی از ترس‌های من کم نمی‌کند. چون بعد از کسب این جایزه تلاش و زحمت باید مضاعف بشود. من هم دیگر آن جوان قبراق گذشته نیستم."

این بازیگر سرشناس ایرانی درباره همکاری با اصغر فرهادی در چند فیلم و ایفای نقش اول مرد در فیلم فروشنده گفت: "زمانی که با فرهادی کار می‌کنید عملا نقش اول و دوم وجود ندارد. اندیشه‌ای که ایشان می‌خواهد طرح کند این قدر آدم را درگیر می‌کند که دیگر نقش اول و دوم مهم نیست. کار کردن با آقای فرهادی در عین سختی از این جهت لذت‌بخش و آسان است که او نقشه راه را می‌داند و ما فقط باید درست حرکت کنیم."

XS
SM
MD
LG