لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۱:۱۹

ابهام در نمایش فیلم موفق کن؛ وزارت ارشاد: برای اکران شاید "ملاحظاتی" باشد


شهاب حسینی و ترانه علیدوستی، بازیگران فیلم فروشنده روی فرش قرمز جشنواره کن

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موفقیت فیلم "فروشنده" در جشنواره کن ابراز خوشحالی کرد اما گفت که شاید برای اکران آن در ایران، "ملاحظاتی" وجود داشته باشد.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه ۳ خرداد در یک نشست خبری عنوان کرد که کسب افتخارات و جوایز از جشنواره‌های بین‌المللی "بسیار ارزشمند و بزرگ" است اما در عین حال گفت: "باید که باید فیلم‌هایی به جشنواره‌های بین‌المللی بفرستیم که از نظر فرهنگی و ملی همخوانی با عرف جامعه را داشته باشد."

یکشنبه شب به وقت ایران، شهاب حسینی جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن را برای بازی در فیلم "فروشنده" به خود اختصاص داد و اصغر فرهادی، نویسنده و کارگردان این فیلم نیز برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.

سخنگوی وزارت ارشاد ایران به دست‌اندرکاران این فیلم تبریک گفت و تاکید کرد که برنامه‌ای هم برای تجلیل از آنها برگزار خواهد شد.

او همچنین عنوان کرد که فیلم را ندیده است اما فیلم "فروشنده" یک فیلم "ایرانی" است و طبعا باید در ایران اکران شود هرچند ممکن است"ملاحظاتی" در اکران آن وجود داشته باشد.

آقای نوش‌آبادی معتقد است که فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره‌های بین‌المللی باید "تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی" را در مقابل "آنچه که نظام سلطه به بازار تزریق می‌کند"، به جهان عرضه کند.

XS
SM
MD
LG